Copa do Brasil: Vitória Salvador - Ceará SC 3-4 (2-1)

27 sierpnia na Estádio Manoel Barradas odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Vitoria Salvador a Ceary S.C. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 4-3. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Copa do Brasil
2020-08-27 02:30 | Stadion: Estádio Manoel Barradas | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Lima 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Ceary S.C. wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Léo Ceará.

W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vica z Vitoria Salvador, a w 14. minucie Fernanda Prassa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitoria Salvador w 16. minucie spotkania, gdy Thiago Carleto zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 30. minucie czerwone kartki dostali: Léo Ceará, Vico (po drugiej żółtej) z Vitoria Salvador i Charles z Ceary S.C..

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Mauríciowi Ramosowi i Thiagowi Carletowi. W drugiej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił z karnego Vinícius Goes. Sześć minut później arbiter pokazał żółtą kartkę Gabrielowi Lacerdzie z drużyny gości.

Na drugą połowę zespół Vitoria Salvador wyszedł w zmienionym składzie, za Marcelinha, Fernanda Netę weszli Jean, Felipe Gonçalves. Także drużyna Ceary S.C. wyszła w zmienionym składzie, za Gabriela Lacerdę wszedł Tiago Pagnussat. W 47. minucie żółtą kartkę dostał Rodrigo Andrade, zawodnik gospodarzy.

W 49. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Vitoria Salvador Thiago Carleto. W 57. minucie Willian Oliveira został zmieniony przez Fabinha.

W tej samej minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Mateus Gonçalves wszedł za Leandra Carvalha. Trener Vitoria Salvador postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Guilherme Renda i na pole gry wprowadził napastnika Jordego Caicedę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w zespole Vitoria Salvador doszło do zmiany. Mateus Jesus wszedł za Thiaga Carleta.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Fernando Sobral.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. Bramkę na 3-3 w 65. minucie zdobył Jordy Caicedo.

Niedługo później trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Viníciusa Goesa. Na boisko wszedł Lima, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Rafael Sóbis został zmieniony przez Bergsona, co miało wzmocnić zespół Ceary S.C.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maurícia Ramosa na Júniora Viçosę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał żółtą kartką Tiaga Pagnussata, piłkarza Ceary S.C..

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Lima.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Mateus Gonçalves z Ceary S.C.. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-4.

Fernando Büttenbender Prass14′
 16′ (k.) 49′ (samob.) 40′ 60′ Thiago Carletti Alves
Luiz Otávio Anacleto Leandro
40′ 83′ Maurício Donizeti Ramos Junior
Samuel Xavier Brito
Jonathan Ferreira da Silva
Bruno de Jesus Pacheco
Rafael Bruno Cajueiro da Silva
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda45′ 46′
46′ Fernando José da Cunha Neto
Vinícius Goes Barbosa de Souza  45′ (k.) 79′
Gabriel Vinicius de Oliveira Furtado
Willian Oliveira dos Santos57′
60′ Guilherme Ribeiro Rend
Fernando Pereira do Nascimento  61′
 8′ 30′ Leonardo de Sousa Pereira
Charles Rigon Matos30′
9′ 39′ Vinicius Duarte
Leandro Carvalho da Silva57′
46′ Marcelo Nascimento da Costa
Carlos Eduardo Santos Oliveira
47′ Jose Rodrigo Andrade Ramos
Eduardo Schroeder Brock
Eduardo da Silva Albuquerque
Felipe de Oliveira Silva
Gerson Alencar de Lima Júnior
Ricardo Dias Acosta
46′ Jean Carlos de Souza Irmer
Wescley Gomes dos Santos
60′ Mateus Gustavo Sales de Jesus
Fábio Gonçalves57′
60′  65′ Jordy Josué Caicedo Medina
Vinícius Moreira de Lima79′  89′
Eronildo dos Santos Rocha
Mateus Gonçalves Martins57′ 90′
46′ Felipe Garcia Gonçalves
Bergson Gustavo Silveira da Silva79′
83′ Luiz Severo Júnior

Drużyna Ceary S.C. była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Vitoria Salvador otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy cztery żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.