Copa do Brasil: Vitória FC (Espírito Santo) - Figueirense FC 0-1 (0-0)

19 lutego na Estádio Salvador Venâncio da Costa w Vitórii odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Vitoria FC a Figueirense. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Figueirense 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,360 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-19 01:30 | Stadion: Estádio Salvador Venâncio da Costa | Widzów: 2360 | Arbiter: Thiago Duarte Peixoto
Vitória FC (Espírito Santo)
Figueirense FC
0
1
Diego Gonçalves 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Figueirense: Guilherme w 16. i Lucasowi Marquesowi w 39. minucie.

W 45. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Guilherme z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Pedro Lucas zastąpił Marquinha. Trener Vitoria FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Lucasa Barbozę i na pole gry wprowadził napastnika Chiquinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie Jarles Santana został zmieniony przez Beta, a za Jefersona wszedł na boisko Emerson, co miało wzmocnić zespół Vitoria FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicholasa na Vitora Feijão. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Figueirense zdobył Diego Gonçalves w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Chwilę później trener Figueirense postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Diego Gonçalvesa wszedł Paulo Ricardo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Figueirense utrzymać prowadzenie.

Sidney Aparecido Ramos da Silva
62′ Lucas Barboza Rodrigues
Rafael Berger
Leonardo Breno dos Santos Silva
Mateus Brunetti Valor
Thainler Mariano Nascimento
Rony Fernandes da Silva
81′ Igor Pimentel Xavier
Nicholas de Souza Ienczczak76′
67′ Jarles Pereira de Santana
Patrick de Souza Soares
Éder Luciano
Diego Gonçalves  90′ 90′ 90′
73′ Jeferson Mesquita Lopes
Pedro Lucas Schwaizer62′
Fernando Jacobsen Subtil
Vitor Caetano Ferreira
73′ Emerson Barbosa Rodrigues dos Santos
Marco Antônio de Mattos Filho62′
67′ Alberto Antônio de Paula
Elyeser Maciel da Silva
Leonardo Gonçalves Martins Netto
Vitor Correia da Silva76′
Gianlucas Marques Santos
Éverton Leandro dos Santos Pinto
62′ Erick Moreira Caetano
Luís Fernando Müller

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Figueirense, a zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.