Copa do Brasil: Vila Nova FC - Bragantino Clube do Pará 2-0 (1-0)

17 kwietnia na Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira w Goiânii odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Vila Nova FC i Bragantino Clube do Pará. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vila Nova FC 2-0. Na stadionie zasiadło 9 231 widzów.

Copa do Brasil
2019-04-17 01:00 | Stadion: Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira | Widzów: 9231 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Vila Nova FC
Bragantino Clube do Pará
2
0
Danilo 8'
Rafael Silva 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Bragantino Clube do Pará: Marcosowi Goianowi w 6. i Esquerdinie w siódmej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vila Nova FC w ósmej minucie spotkania, gdy Danilo zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 28. minucie Danilo został zmieniony przez Michela Douglasa.

W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Michelowi Douglasowi z Vila Nova FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vila Nova FC.

Między 46. a 64. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vila Nova FC: Juninho, Capixaba, na ich miejsce weszli: Facundo Boné, Joseph. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ricarda Capanemy, Maura zajęli: Kaique, Wilker. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Ricardo Capanema, piłkarz Bragantino Clube do Pará.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vila Nova FC w 71. minucie spotkania, gdy Rafael Silva strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romária z Bragantino Clube do Pará, a w 82. minucie Josepha z drużyny przeciwnej.

W 84. minucie w drużynie Bragantino Clube do Pará doszło do zmiany. Keoma wszedł za Lucasa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Romário Sousa Martins79′
 8′ (k.) 28′ Danilo Gabriel de Andrade
Ricardo da Silva Guerra49′ 59′
Ramon Rodrigo de Carvalho
Paulo de Tarcio Dias Barbosa
Antonio Francisco Moura Neto
Marcos Vinícius Faleiro de Siqueira6′
 71′ (k.) Rafael Aparecido da Silva
Mauro Brito de Rosario59′
64′ João Victor da Vitória Fernandes
Fidelis de Paulo Pereira
46′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Pedro Levy Pereira Paixão
46′ Facundo Nicolás Boné Vale
Kaique Bruno Carvalho59′
64′ 82′ Joseph Mauricio de Oliveira Figueiredo
Wilkerson de Oliveira Ferreira
Denner Nascimento da Luz
Keoma Lourenço da Silva84′
28′ 38′ Michel Douglas Guedes
Toniel Correia Dias
Bruno Rodrigues Mota
Wilker Henrique da Silva59′
Erick Daniel Soares Araújo

Jedenastka Vila Nova FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Bragantino Clube do Pará. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Vila Nova FC otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.