Copa do Brasil: São Raimundo EC (Roraima) - Cruzeiro EC 2-2 (1-1)

14 lutego na Estádio Flamarion Vasconcelos w Boa Vistych odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Sao Raimundo EC a Cruzeiro. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cruzeiro 2-2, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 4,353 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-14 01:30 | Stadion: Estádio Flamarion Vasconcelos | Widzów: 4353 | Arbiter: Alexandre Vargas
Alexandre Jesus 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Cruzeiro zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sao Raimundo EC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Raimundo EC w 26. minucie spotkania, gdy Edson strzelił pierwszego gola.

W 31. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ederowi z drużyny gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Cruzeiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Edu.

Między 41. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cruzeiro i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Cruzeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jhonatę Robert wszedł Judivan. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Raimundo EC: Alexsandrowi w 47. i Alanowi Ferreirze w 48. minucie.

Niedługo po przerwie zespół Cruzeiro pokazał swoją wyższość. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alexandre Jesus.

W 53. minucie za Maranhão wszedł Igor Fellipe. W 64. minucie w drużynie Sao Raimundo EC doszło do zmiany. Stanley wszedł za Vanilsona.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Stanley.

Po chwili trener Cruzeiro postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Judivana wszedł Arthur Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W tej samej minucie w drużynie Cruzeiro doszło do zmiany. Pedro Bicalho wszedł za Mauricia. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Igor Fellipe, zawodnik Sao Raimundo EC.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Edu z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie. W 81. minucie w zespole Sao Raimundo EC doszło do zmiany. Klebinho wszedł za Belao. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Vanilson
31′ Eder Henrique Rocha Santos
Fábio Deivson Lopes Maciel
 26′ Edson Vicente da Costa
João Lucas Cardoso
Marcos Felipe de Campos Gomes
Carlos de Menezes Júnior
Vanderson Bruno Maia da Silva
Edílson Mendes Guimarães41′
47′ Alexsandro Rocha da Nobrega
Lucas Eduardo Ribeiro de Souza  34′ 43′ 78′
Emerson Carvalho de Oliveira
Leonardo Renan Simões de Lacerda
Ygor de Almeida Vasconcelos
Jhonata Robert Alves da Silva46′
81′ Gerson Marlon De Souza Ferreira
Roberson de Arruda Alves
48′ Alan Ferreira de Lira
Alexandre de Jesus Jeruzalem Júnior  50′
44′ 53′ Josedson Daniel Ribeiro Mota
Adriano Firmino dos Santos da Silva
64′ Vanilson De Lima Silva
Judivan Flor da Silva46′ 72′
81′ João Kleber Martins de Siqueira
Caio Rosa Alves
Benicio Silva Ribeiro

53′ 73′ Igor Fellipe dos Santos Bastos

64′  66′ Stanley Nobre Pacheco

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.