Copa do Brasil: Sao Paulo Futebol Clube - Flamengo Río de Janeiro 3-0 (0-0)

19 listopada na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Sao Paulo FC a Flamengo Río de Janeiro. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-19 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Sao Paulo Futebol Clube
Flamengo Río de Janeiro
3
0
Luciano 47',56'
Pablo 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Sao Paulo FC.

Już w pierwszych minutach jedenastka Flamengo Río de Janeiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Flamengo Río de Janeiro wyszedł w zmienionym składzie, za Michaela wszedł Éverton Ribeiro.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Luciano. Przy strzeleniu gola asystował Dani Alves.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie Luciano po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Reinaldo.

W 64. minucie karnego dla Flamengo Río de Janeiro nie wykorzystał Vitinho strzelając obok bramki. W 65. minucie za Thulera wszedł Pepê. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Gerson z zespołu gości. Była to 69. minuta meczu.

Między 78. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Vitinho, Bruno Henrique, Giorgian De Arrascaeta, na ich miejsce weszli: Pedro Rocha, Lincoln, Lazaro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luciana, Brennera zajęli: Pablo, Tchê Tchê.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 85. minucie spotkania, gdy Pablo strzelił trzeciego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Leonardo Pereira
88′ Reinaldo Manoel da Silva
Renê Rodrigues Martins
Luan Vinicius da Silva Santos
Victor Vinicius Coelho Santos 64′ (k.) 78′
86′ Gabriel Davi Gomes Sara
Willian Souza Arão da Silva
Daniel Alves
Michael Richard Delgado de Oliveira46′
86′ Igor Silveira Gomes
Gerson Santos da Silva69′
 47′, 56′ 82′ Luciano da Rocha Neves
Giorgian De Arrascaeta79′
82′ Brenner Souza da Silva
João Lucas de Almeida Carvalho
88′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Ramon Ramos Lima
Rodrigo Nestor Bertalia
Gustavo Henrique Vernes
82′ Danilo das Neves Pinheiro
Lazaro Vinicius Marques79′
86′ Vitor Frezarin Bueno
Éverton Augusto de Barros Ribeiro46′
86′ Anderson Hernanes
João Victor Gomes da Silva
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
João Pedro Vilardi Pinto65′
82′  85′ Pablo Felipe Teixeira
Lincoln Corrêa dos Santos79′
Santiago Tréllez Viveros
Pedro Rocha Neves78′

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Sao Paulo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.