Copa do Brasil: Santos FC Sao Paulo - Ceará SC 0-0

28 października na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santos a Ceary S.C. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ceary S.C. 0-0, który wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-10-28 20:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Santos FC Sao Paulo
Ceará SC
0
0

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Lucas Verissimo, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana Motę wszedł Luiz Felipe. W 56. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Leonardowi Chú z Ceary S.C..

W 63. minucie Charles został zastąpiony przez Limę. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Leonarda Chú i na pole gry wprowadził napastnika Ricka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos: Jobson, Lucas Braga, Yeferson Soteldo, na ich miejsce weszli: Sandry, Tailson, Arthur Gomes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rafaela Sóbisa, Fernanda Sobrala zajęli: Mateus Gonçalves, Wescley.

Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Fernando Büttenbender Prass
90′ Mádson Ferreira dos Santos
Carlos Eduardo Santos Oliveira
45′ Lucas Verissimo da Silva
Fábio Gonçalves83′
35′ 46′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Vinícius Goes Barbosa de Souza
71′ Jobson Souza Santos
Leonardo Alves Chú Franco56′ 63′
40′ Mário Sérgio Santos Costa
Charles Rigon Matos14′ 63′
79′ Lucas Braga Ribeiro
Fernando Pereira do Nascimento88′
80′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento78′
John Victor Maciel Furtado
Diogo José Gonçalves da Silva
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Eduardo Schroeder Brock
46′ 76′ Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Vinícius Moreira de Lima63′
71′ Sandry Roberto Santos Goes
Pedro Henrique Naressi Machado
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Kelvyn Ramos da Fonseca
80′ Arthur Gomes Lourenço
Leandro Carvalho da Silva
Brayan Diogo Ijorski Kruger
Mateus Gonçalves Martins78′
79′ 72′ Tailson Pinto Gonçalves
Rick Jhonatan Lima Morais63′ 90′
Marcos Leonardo Santos Almeida
Cristiano Pereira de Oliveira

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Ceary S.C. przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.