Copa do Brasil: Santos FC Sao Paulo - CA Mineiro Belo Horizonte 1-2 (1-1)

7 czerwca na Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho w São Paulo odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santosu a Atlético Mineiro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka Atlético Mineiro. Na stadionie stawiło się 16 857 widzów.

Copa do Brasil
2019-06-07 01:00 | Stadion: Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho | Widzów: 16857 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Santos FC Sao Paulo
CA Mineiro Belo Horizonte
1
2
Gustavo Henrique 6'
Y. Chará 37',85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Atlético Mineiro wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Gustavo Henrique. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marinho.

Drużyna Santosu długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Yimmi Chará. Asystę przy bramce zanotował Juan Cazares.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Santosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Felipe Aguilara wszedł Jean Mota. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia wręczył kartkę José Welisonowi z jedenastki gości.

W 61. minucie za Carlosa Sáncheza wszedł Yeferson Soteldo. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego José Welisona. Na boisko wszedł Adílson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 66. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Santosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Eduardo Sasha, a murawę opuścił Fernando Uribe.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 85. minucie spotkania, gdy Yimmi Chará strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Juan Cazares.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Jeanowi Lucasowi w 88. minucie i Yefersonowi Soteldowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Leandro Bagy Victor
46′ Felipe Aguilar Mendoza
Réver Humberto Alves de Araujo
Victor Ferraz Macedo
Patric Cabral Lalau
Marco Jorge
Igor Rabello da Costa
70′ Lucas Verissimo da Silva
Fábio Santos Romeu72′
 6′ Gustavo Henrique Vernes
Juan Ramón Cazares Sevillano
88′ Jean Lucas de Souza Oliveira
José Welison da Silva48′ 63′
Diego Cristiano Evaristo
Elias Mendes Trindade
61′ Carlos Sánchez
Ricardo de Oliveira67′
Mário Sérgio Santos Costa
Yimmi Javier Chará Zamora  37′, 85′
77′ Fernando Uribe Hincapié
Nathan Allan de Souza
46′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Vinícius Goes Barbosa de Souza
61′ 90′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Bruno Roberto Pereira da Silva
Jobson Souza Santos
Jair Rodrigues Júnior
77′ Eduardo Colcenti Antunes