Reklama

Reklama

Copa do Brasil: Santos FC (Macapá) - América FC (Minas Gerais) 1-1 (0-1)

6 lutego na Estádio Milton Corrêa w Macapie odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santos FC a America FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem America FC 1-1, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 593 widzów.

6 lutego na Estádio Milton Corrêa w Macapie odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santos FC  a America FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem America FC 1-1, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 593 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny America FC.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy America FC w 17. minucie spotkania, gdy Rodolfo zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu America FC.

Drugą połowę jedenastka Santos FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Pedra wszedł Jean Marabaixo. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sávia z America FC, a w 63. minucie Ramona z drużyny przeciwnej.

Reklama

W 71. minucie Rodolfo został zastąpiony przez Léo Passosa. W 74. minucie Luciano został zmieniony przez Diego Fonsecę, a za Denilsona wszedł na boisko Marcelo, co miało wzmocnić zespół Santos FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ademira na Geovanego.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Fonseca.

Po chwili trener America FC postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Felipe Augusta wszedł Lucas Luan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce America FC utrzymać remis. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Lucasowi Luanowi, piłkarzowi gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama