Copa do Brasil: Ríver AC - EC Bahia 1-0 (0-0)

6 lutego na Estádio Governador Alberto Tavares Silva w Teresinie odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami River AC a Bahia. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem River AC 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 3,972 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-06 01:30 | Stadion: Estádio Governador Alberto Tavares Silva | Widzów: 3972 | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
Ríver AC
EC Bahia
1
0
Jean Natal 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Bahia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki River AC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom River AC: Crisowi w 35. i Ronaldowi w 39. minucie.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emersona z River AC, a w 55. minucie Gregorego z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Bahia postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Claysona. Na boisko wszedł Rossi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 64. minucie w drużynie River AC doszło do zmiany. Carlos Henrique wszedł za Ronalda. W 66. minucie Valdo Bacabal został zastąpiony przez Romaria. W 67. minucie Daniel został zmieniony przez Regisa, a za Elbera wszedł na boisko Arthur Caike, co miało wzmocnić zespół Bahia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusa Mullera na Bira Bira.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juninha z Bahia, a w 87. minucie Joao Paulę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla River AC zdobył Jean Natal. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w samej końcówce starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Jeanowi Natalowi i Luccasowi.

Luis Antonio da Rocha Junior
35′ Cristiano Henrique Matias
José Carlos Ferreira Junior86′
69′ Mateus Muller de Souza Lopes
João Pedro Maturano dos Santos
Gustavo Henrique Barbosa Ferreeira
Lucas Silva Fonseca
39′ 64′ Ronald dos Santos Silva
Gregore de Magalhães Silva55′
54′ Emerson Junior Rocha dos Santos
Flavio Medeiros da Silva
 87′ 89′ Jean Marcos Souza Dias
Daniel Sampaio Simões67′
Erico Francisco de Oliveira Júnior
Clayson Henrique da Silva Vieira62′
89′ Luccas do Brasil Cesar Santos
Gilberto Oliveira Souza Junior
66′ Francivaldo Lima Pereira
Wanderson Santos Pereira
87′ Joao Paulo Lopes Ribeiro
Jádson Alves dos Santos
64′ Carlos Henrique Nascimento Santos
Ronaldo da Silva Souza
69′ Eduardo José Santos dos Anjos
Regis Augusto Salmazzo67′
Cristeanderson Andrade Bastos
Arthur Caike do Nascimento Cruz87′
66′ Romario Marques Rodrigues
Rosicley Pereira da Silva62′

José Fernando Viana de Santana

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.