Copa do Brasil: Red Bull Bragantino - Palmeiras Sao Paulo 1-3 (0-3)

29 października na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atletico Bragantino a Palmeiras. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Palmeiras 3-1, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-10-29 23:00 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
Luiz Adriano 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Palmeiras trafiła do bramki rywala. W piątej minucie bramkę zdobył Raphael Veiga. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Zé Rafael.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Aderlanowi z Atletico Bragantino.

Jedenastka Atletico Bragantino ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie wynik na 0-2 podwyższył Wesley. Bramka padła po podaniu Felipe Mela.

W 27. minucie arbiter pokazał kartkę Raphaelowi Veidze, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 28. minucie spotkania, gdy Luiz Adriano strzelił trzeciego gola. Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Bruno Tubarão został zmieniony przez Luisa Phelipego. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Felipe Melo z zespołu gości. Była to 61. minuta spotkania.

Między 66. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Bragantino: Artur, Ytalo, na ich miejsce weszli: Morato, Jan Hurtado. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rony'ego, Raphaela Veigi zajęli: Willian, Lucas Lima.

Mimo że drużyna Atletico Bragantino nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 114 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 83. minucie wynik ustalił Jan Hurtado. Asystę zanotował Morato.

W 84. minucie Luiz Adriano został zmieniony przez Ramiresa, a za Wesleya wszedł na boisko Gustavo Scarpa, co miało wzmocnić jedenastkę Palmeiras. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Evangelistę na Uilliana Correię oraz Claudinha na Tomása Cuella. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Weverton Pereira da Silva
6′ Aderlan de Lima Silva
Gabriel Vinicius Menino
Leonardo Rech Ortiz
Luan Garcia Teixeira
Ligger Moreira Malaquias
Gustavo Raúl Gómez Portillo
30′ Edimar Curitiba Fraga
Matías Nicolás Viña Susperreguy
87′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Felipe Melo de Carvalho61′
45′ 87′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Ronielson da Silva Barbosa73′
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Wesley Ribeiro Silva  18′ 45′ 89′
66′ Artur Victor Guimarães
José Rafael Vivian
66′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Raphael Cavalcante Veiga  5′ 27′ 73′
58′ Bruno Nunes de Barros
Emerson Raymundo Santos
87′ Uillian Correia Granemann
Lucas Rafael Araujo Lima73′
87′ Tomás Esteban Cuello
Patrick de Paula Carreiro
Thonny Anderson da Silva Carvalho
Gustavo Henrique Furtado Scarpa89′
58′ Luis Phelipe de Souza Figueiredo
. Ramires84′
66′ Andrew Erick Feitosa
Willian Gomes de Siqueira73′
66′  83′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Gabriel Silva Vieira

Przewaga zespołu Atletico Bragantino w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Palmeiras w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.