Copa do Brasil: Paraná Clube - Botafogo Rio de Janeiro 1-2 (0-0)

27 sierpnia na Estádio Durival de Britto e Silva w Kurytybie odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Parany Clube a Botafogo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botafogo 2-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła drużyna Botafogo tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka Botafogo.

Copa do Brasil
2020-08-27 00:00 | Stadion: Estádio Durival de Britto e Silva | Arbiter: Vinicius Furlan
Danilo Barcelos 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Parany Clube wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kanu z jedenastki gości. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Botafogo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Marcelo Benevenuto.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Higora z Parany Clube, a w 55. minucie Pedro Raula z drużyny przeciwnej.

Drużyna Parany Clube wyrównała wynik meczu. W 56. minucie Thales wyrównał wynik meczu.

W 69. minucie sędzia ukarał kartką Roberta Fernandeza, piłkarza Botafogo. W tej samej minucie Keisuke Honda został zastąpiony przez Luiza Otavia. Trener Parany Clube postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Gabriela Piresa i na pole gry wprowadził napastnika Marcela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Parany Clube doszło do zmiany. Michel wszedł za Jhonego. W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę obejrzał Juninho z Parany Clube.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botafogo w 90. minucie spotkania, gdy Danilo Barcelos zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Roberto Junior Fernandez69′
 56′ Thales Natanael Lira de Matos
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias  49′
Fabrício Silva Dornellas
Kevin Peterson Dos Santos Silva
90′ Carlos Jamisson Teles dos Santos Júnior
Rafael Forster
Renan Bardini Bressan
Guilherme Oliveira Santos79′
Paulo Henrique de Oliveira Alves
Victor Hugo Soares dos Santos45′
51′ Higor Matheus Meritão
Keisuke Honda69′
82′ Gabriel Pires de Oliveira
Caio Alexandre Sousa e Silva
85′ Jhony Douglas Santiago
Luiz Otavio Alves Marcolino69′
85′ Michel Borges de Jesus
Matheus Nascimento de Paula
82′ Marcelo de Souza dos Santos Júnior

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Botafogo przyznał trzy.

Drużyna Parany Clube w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.