Copa do Brasil: Palmeiras Sao Paulo - Ceará SC 3-0 (3-0)

11 listopada na Allianz Parque w São Paulo odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Palmeiras a Ceary S.C. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Palmeiras 3-0, który wywalczył awans.

Gabriel Veron 40'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 35. minucie spotkania, gdy Gustavo Scarpa strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Willian.

Prawie natychmiast Raphael Veiga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Gabriela Verona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 40. minucie spotkania, gdy Gabriel Veron strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Zé Rafael.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tiagowi Pagnussatowi z zespołu gości. Była to 42. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drugą połowę jedenastka Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Felipe Silvę, Charles'a, Leonarda Chú, Rafaela Sóbisa weszli Leandro Carvalho, Wescley, Lima, Felipe Vizeu. Także w zespole Palmeiras w czasie przerwy zaszły zmiany, za Raphaela Veigę wszedł Rony. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter ukarał kartką Emersona Santos, zawodnika Palmeiras.

W 61. minucie Zé Rafael został zmieniony przez Patricka de Paulę. W 70. minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Alan Empereur wszedł za Lucasa Limę. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gabriela Verona wszedł Mayke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Palmeiras utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Willian został zmieniony przez Gabriela Silvę, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda na Samuela Xaviera. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w szóstej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Renanowi i Fabinhowi.

Carlos Eduardo Santos Oliveira81′
47′ Emerson Raymundo Santos
Tiago Pagnussat42′
90′ Renan Victor da Silva
Luiz Otávio Anacleto Leandro
 35′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Bruno de Jesus Pacheco
61′ José Rafael Vivian
Fábio Gonçalves90′
Danilo dos Santos de Oliveira
Fernando Pereira do Nascimento
 38′ 46′ Raphael Cavalcante Veiga
Leonardo Alves Chú Franco46′
70′ Lucas Rafael Araujo Lima
Charles Rigon Matos46′
75′ Willian Gomes de Siqueira
Felipe de Oliveira Silva46′
 40′ 75′ Gabriel Veron Fonseca de Souza
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento46′
Vinicius Silvestre da Costa
Diogo José Gonçalves da Silva
70′ Alan Empereur
Samuel Xavier Brito81′
Benjamín Kuscevic Jaramillo
William Klaus
75′ Mayke Rocha de Oliveira
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
61′ Patrick de Paula Carreiro
Ricardo Dias Acosta
. Ramires
Wescley Gomes dos Santos46′
46′ Ronielson da Silva Barbosa
Vinícius Moreira de Lima46′
Marino Hinestroza Angulo
Pedro Henrique Naressi Machado
Jean Quiñonez
Kelvyn Ramos da Fonseca
75′ Gabriel Silva Vieira