Copa do Brasil: Manaus FC - Coritiba Foot Ball Club 1-0 (1-0)

13 lutego na Arena da Amazônia odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Manaus a Coritiba FBC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Manaus 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 17,123 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-13 02:30 | Stadion: Arena da Amazônia | Widzów: 17123 | Arbiter: Diego Pombo Lopez
Manaus FC
Coritiba Foot Ball Club
1
0
Rossini 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Ruy został zastąpiony przez Thiaga Lopesa.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka z Coritiba FBC, a w 40. minucie Derlana z drużyny przeciwnej. W 27. minucie w zespole Manaus doszło do zmiany. Gabriel Davis wszedł za Dioga Dolema.

Jedyną bramkę meczu dla Manaus zdobył Rossini w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manaus.

Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Renê Júniora i na pole gry wprowadził napastnika Igora Jesusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Manaus postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Igora Carvalhę. Na boisko wszedł Edvan, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 64. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Manaus i dwie drużynie przeciwnej. W 81. minucie Matheus Sales został zmieniony przez Matheusa Galdezaniego, co miało wzmocnić zespół Coritiba FBC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Janeudę na Gilsona Alvesa. W doliczonym czasie gry arbiter wyrzucił z boiska Pandę z Manaus.

W doliczonej szóstej minucie pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Thiagowi Lopesowi z Coritiba FBC. W drugiej połowie nie padły bramki.

Manaus FC
84′ Jonathan Braga Queiroz
Alex Roberto Santana Rafael
Caique Fernando Barros de Oliveira
José Sabino Chagas Monteiro
Thiago Fernandes Pessoa
William Matheus da Silva
62′ Igor Martins Carvalho
Patrick de Oliveira Vieira23′
64′ Luis Fernando Nascimento Macedo
Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
40′ Wanderlan Wallacy das Neves Silva
Rafael da Silva Francisco
90′ Márcio Gama Moreira
Ruy Franco de Almeida Junior14′
66′ 83′ Janeudo Oliveira Santos
Matheus de Sales Cabral81′
Mateus da Silva Oliveira
Renê dos Santos Júnior58′
27′ Diogo Dolem da Silva
Luiz Ricardo Alves66′
 45′ Rossini Alberto dos Santos
Robson dos Santos Fernandes
Gleibson Medeiros da Silva
Wilson Rodrigues de Moura Júnior
Rennan Fonseca Siqueira
João Victor Andrade Caetano
62′ Edvan França de Moraes
Christian Kendji Wagatsuma Ferreira
83′ Gilson César Santos Alves
Matheus Bueno Batista
Hamilton Soares de Sá
Thiago Ferreira Lopes14′ 90′
27′ Gabriel Davis dos Santos
Matheus Galdezani81′
Thiago Esmerindo de Souza de Brito
Igor Jesus Maciel da Cruz58′
Paulo Sérgio Simionato
Wellissol Santos de Oliveira

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Manaus, a zawodnikom Coritiba FBC przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.