Copa do Brasil: Londrina EC - Botafogo FC (João Pessoa) 3-3 (1-1)

4 kwietnia odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Londrina a Botafogo FC. Starcie zakończyło się remisem 3-3. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła jedenastka Londrina 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Copa do Brasil
2019-04-04 01:30 | Stadion: Estádio Municipal Jacy Scaff | Widzów: 1835 | Arbiter: Andre Luiz de Freitas Castro
Clayton 70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Londrina.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Silvia z Londrina, a w ósmej minucie Williana Goiana z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Londrina w 26. minucie spotkania, gdy Augusto Silva zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze Botafogo FC nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nando.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie Augusto Silva dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 67. minucie Adalgisio Pitbull został zmieniony przez Paula Renego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Londrina doszło do zmiany. Luidy wszedł za Marcelinha.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka Botafogo FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Clayton. Po chwili trener Londrina postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dagoberta wszedł Marcondes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Trener Botafogo FC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Wellingtona i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Ibiapina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Luquinha.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafaela Ibiapina z Botafogo FC, a w 86. minucie Germana z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Botafogo FC doszło do zmiany. Júnior Santos wszedł za Roniery'ego.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Botafogo FC przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku Nando ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-3.

W 88. minucie w drużynie Londrina doszło do zmiany. Willian Correia wszedł za Silvia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Lula, piłkarz gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Saulo Squarsone Rodrigues dos Santos
 26′, 54′ Augusto de Souza Silva
Fábio Alves da Silva
Raí dos Reis Ramos
Willian Filemon Alves da Silva8′
7′ 88′ Silvio Henderson Santos de Freitas
Carlos Henrique dos Santos Costa90′
Felipe Vieira Augusto
Roniery Ximenis Sousa Silva86′
86′ Germano Borovicz Cardoso Schweger
Wellington Cézar Alves de Lima77′
Anderson Leite Morais
Clayton da Rosa Peixoto  70′
 80′ Lucas Queiroz Canteiro
Cícero José da Silva Júnior
69′ Marcelo Antônio de Oliveira
Marcos Aurélio de Oliveira Lima
Anderson de Oliveira da Silva
Luis Fernando Batista  40′, 87′
76′ Dagoberto Pelentier
Adalgisio Miranda da Rocha Neto67′
Emerson José da Conceição
Isaías de Araújo Francisco
88′ Willian Correia Silva
Charles da Silva Ferreira
76′ Marcondes de Jesus Santos Junior

Uelber Silva Gomes Filho

69′ Luidy Viegas

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Londrina dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.