Copa do Brasil: Internacional Porto Alegre - Palmeiras Sao Paulo 1-0 (1-0) rzuty karne 5-4

18 lipca na Estádio José Pinheiro Borda odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Porto Alegre a Palmeiras. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 1-0 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczyła drużyna Porto Alegre wygrywając w nich 5-4. Spotkanie obejrzało 40 229 widzów.

Copa do Brasil
2019-07-18 02:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 40229 | Arbiter: Rafael Traci
Internacional Porto Alegre
Palmeiras Sao Paulo
1
0
PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃4
Patrick 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół Porto Alegre wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Porto Alegre zdobył Patrick w 41. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

Drugą połowę drużyna Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucasa Limę wszedł Moisés. Między 54. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Zé Rafael został zastąpiony przez Williana. Między 70. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Palmeiras. Andrés D'Alessandro z Porto Alegre w piątej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 56. minucie.

W doliczonej 10. minucie starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Wellingtonowi Silvie, piłkarzowi gospodarzy. Dwie minuty później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pedro Lucas osłabiając tym samym zespół Porto Alegre. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luan Garcia Teixeira70′
87′ Uendel Pereira Gonçalves
Gustavo Raúl Gómez Portillo71′
76′ Bruno Vieira do Nascimento
Marcos Luis Rocha Aquino86′
56′ 90′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Lucas Rafael Araujo Lima46′
Edenílson Andrade dos Santos
Bruno Henrique Corsini
 41′ Patrick Bezerra do Nascimento
Felipe Melo de Carvalho
Rodrigo Oliveira Lindoso
José Rafael Vivian59′
José Paolo Guerrero Gonzáles
Brum Deyverson75′
54′ 65′ Nicolás Federico López Alonso
Hyoran Kaue Dalmoro
76′ Gustavo Nonato Santana
Thiago dos Santos
Martín Nicolás Sarrafiore
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
87′ 90′ Wellington Alves da Silva
Moisés Lima Magalhães46′
Neilton Meira Mestzk
Jean Raphael Vanderlei Moreira
Guilherme Parede Pinheiro
Miguel Ángel Borja Hernández
90′ Pedro Lucas Schwaizer
Carlos Eduardo Ferreira de Souza75′
65′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Willian Gomes de Siqueira59′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-4. Największymi pechowcami okazali się: Gustavo Gómez, Moisés, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Patricka z zespołu Porto Alegre, który nie wykorzystał karnego, a mimo to jego zespół wygrał.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom Porto Alegre, a piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.