Copa do Brasil: Internacional Porto Alegre - Cruzeiro EC 3-0 (1-0)

5 września na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Porto Alegre a Cruzeiro. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto Alegre 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 43 175 widzów.

Copa do Brasil
2019-09-05 02:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 43175 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Internacional Porto Alegre
Cruzeiro Belo Horizonte
3
0
P. Guerrero 40',70'
Edenílson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Cruzeiro wygrał 20 razy i zanotował 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto Alegre w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się José Guerrero. Asystę zanotował Andrés D'Alessandro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

Drugą połowę drużyna Cruzeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dedégo wszedł Alejandro Cabral. W 61. minucie za Pedro Rochę wszedł Fred.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 70. minucie spotkania, gdy José Guerrero zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Nicolás López.

W 77. minucie Robinho został zmieniony przez Édersona, co miało wzmocnić drużynę Cruzeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa D'Alessandra na Rafaela Sóbisa oraz Nicolása Lópeza na Nonata.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry nie dał szans obrony bramkarzowi Edenílson. Przy zdobyciu bramki asystował Víctor Cuesta.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Martín Sarrafiore wszedł za Uendla. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Fabrício Bruno Soares de Faria
90′ Uendel Pereira Gonçalves
Anderson Vital da Silva46′
Bruno Vieira do Nascimento
Marcos Gabriel do Nascimento
 90′ Edenílson Andrade dos Santos
Jádson Alves dos Santos
Patrick Bezerra do Nascimento
Thiago Neves Augusto
77′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Henrique Pacheco de Lima
Rodrigo Oliveira Lindoso
Róbson Michael Signorini77′
 40′, 70′ José Paolo Guerrero Gonzáles
David Correa da Fonseca
86′ Nicolás Federico López Alonso
Leonardo Renan Simões de Lacerda
86′ Gustavo Nonato Santana
Alejandro Ariel Cabral46′
90′ Martín Nicolás Sarrafiore
Fred61′
77′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Mauricio Magalhães Prado

Zespół Porto Alegre zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.