Copa do Brasil: Internacional Porto Alegre - América FC (Minas Gerais) 0-1 (0-1)

12 listopada na Estádio José Pinheiro Borda odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Porto Alegre a America FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem America FC 1-0, który wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-12 01:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Internacional Porto Alegre
América FC (Minas Gerais)
0
1
Rodolfo 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Porto Alegre wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Rodolfo dla drużyny America FC. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Diego.

W 21. minucie sędzia pokazał kartkę Geovanemu z zespołu gości. W 26. minucie Patrick zastąpił João Peglowa. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę José Gabrielowi, zawodnikowi Porto Alegre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny America FC.

Między 70. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy America FC: Rodolfo, Felipe Azevedo, Geovane, na ich miejsce weszli: Vitão, Marcelo Toscano, Calyson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Peglowa, Heitora zajęli: Andrés D'Alessandro, Nonato. W 78. minucie w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Yuri Alberto wszedł za Rodriga Lindosa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Ademirowi z America FC. Była to 90. minuta starcia. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w drużynie America FC doszło do zmiany. Neto Berola wszedł za Ademira. W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga jedenastki Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom America FC przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.