Copa do Brasil: Independente AC - Clube de Regatas Brasil 2-3 (1-1)

5 lutego na Estádio Evandro Almeida w Belém odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Independente AC a Clube de Regatas. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Clube de Regatas 3-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 480 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-05 19:30 | Stadion: Estádio Evandro Almeida | Widzów: 480 | Arbiter: Ramon Abatti
Léo Gamalho 59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Leandro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independente AC , zdobywając bramkę w trzeciej minucie spotkania.

Piłkarze Clube de Regatas otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie Rafael Longuine wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Clube de Regatas rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dudu wszedł Washington Santana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clube de Regatas w 46. minucie spotkania, gdy Rafael Longuine strzelił drugiego gola. W 57. minucie Evair zastąpił Leonarda Fontenelego.

W tej samej minucie w zespole Independente AC doszło do zmiany. Raimundo wszedł za Talissona.

Drużyna Independente AC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Clube de Regatas, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 1-3 podwyższył Léo Gamalho.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Clube de Regatas doszło do zmiany. Maurinho wszedł za Erika. Po chwili trener Clube de Regatas postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rafaela Longuinego wszedł Léo Príncipe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Clube de Regatas utrzymać prowadzenie. W 78. minucie w zespole Independente AC doszło do zmiany. Joãozinho wszedł za Wellingtona Cabecę.

Między 79. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Clube de Regatas i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter wyrzucił z boiska Daviego z Independente AC.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leandro z Independente AC. Drużynie Independente AC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Clube de Regatas.

Lucas Ferreira Mendes da Silva
83′ Ezequias Roosevelt Tavares Melo
Ewerton Ribeiro Páscoa
57′ Evair Cordeiro da Silva
Alexandre Rodrigues Soares
Ramon de Andrade Souza
Carlos Eduardo Bacila Jatobá
78′ Wellington Jose de Jesus
Claudinei Junio De Souza
 3′, 90′ (k.) Leandro José Lima da Silva
Rafael Vinicius Carvalho Longuine  6′, 46′ 77′
Eduardo Henrique Souza Sacramento
Luiz Eduardo da Silva dos Santos46′
87′ Davi da Silva Pereira
Leonardo Gamalho de Souza  59′ 87′
57′ Talisson Jorge de Moura Brito
Jeferson Pereira Vieira

57′ Leonardo Ribeiro Fontenele

78′ João dos Anjos Silva Filho

57′ Raimundo Teles Ramos