Reklama

Reklama

Copa do Brasil: Gremio Porto Alegre - EC Juventude 1-0 (1-0)

30 października na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Gremio a Juventude'. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 1-0, który wywalczył awans.

30 października na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Gremio  a Juventude'. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 1-0, który wywalczył awans.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Gremio wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie Wagner został zastąpiony przez Capixabę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w dziewiątej minucie spotkania, gdy Isaque strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Pepê.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Reklama

Drugą połowę jedenastka Juventude' rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gustava Bochechę wszedł Marciel. Trener Juventude' postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Renata Caję i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką João Paula z Juventude', a w 85. minucie Pepê'a z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Gremio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL