Copa do Brasil: Gremio Porto Alegre - Cuiabá EC 2-0 (2-0)

18 listopada na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Gremio a Cuiaba. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 2-0, który wywalczył awans.

Diego Souza 10',42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Gremio.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Diego Souza. Przy strzeleniu gola asystował Pepê.

Jedyną kartkę w meczu dostał Willians Santana z Cuiaba. Była to 27. minuta starcia. W 35. minucie Willians Santana został zastąpiony przez Perdigão.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Gremio, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie Diego Souza ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Pepê.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Między 46. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Gremio: Darlan Mendes, Diego Souza, Éverton, Matheus Henrique, Jean Pyerre, na ich miejsce weszli: Ferreira, Diego Churín, Isaque, Lucas Silva, Thaciano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yaga Césara, Haynera, Nenê Bonilhi, Maxwella zajęli: Lenon, Diego Jardel, Auremir, Gabriel Pierini.

Romario Guilherme dos Santos
75′ Matheus Henrique de Souza
Matheus Barbosa Teixeira
84′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Yago César da Silva46′
63′ Darlan Pereira Mendes
Emaxwell Souza de Lima81′
75′ Éverton Cardoso da Silva
Luis Otávio Bonilha de Oliveira80′
 10′, 42′ 63′ Diego de Souza Andrade
Auremir Evangelista dos Santos80′
84′ Thaciano Mickael da Silva
Diego Jardel Koester69′
75′ Lucas Silva Borges
Gabriel Henrique Pierini81′
75′ Isaque Elias Brito
Jeferson Fernandes Macedo35′
63′ Diego Churín

Guilherme da Silva Azevedo

63′ Aldemir dos Santos Ferreira

Drużyna Gremio była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników Gremio żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.