Copa do Brasil: Gremio Porto Alegre - CA Paranaense Kurytyba 2-0 (1-0)

15 sierpnia na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Gremio i Atletico Paranaense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gremio 2-0. Mecz obejrzało 40 175 widzów.

Copa do Brasil
2019-08-15 02:30 | Stadion: Arena do Grêmio | Widzów: 40175 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Gremio Porto Alegre
CA Paranaense Kurytyba
2
0
André 24'
Jean Pyerre 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Gremio wygrał 20 razy i zanotował siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 24. minucie spotkania, gdy André strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Everton.

Od 31. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gremio oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

W 66. minucie Marco Ruben został zastąpiony przez Nikão. W 69. minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. Diego Tardelli wszedł za André.

Drużyna Atletico Paranaense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Jean Pyerre.

W 76. minucie Lucho González został zmieniony przez Brunona Nazárię, a za Marcela Cirina wszedł na boisko Vitinho, co miało wzmocnić zespół Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Pyerre'a na Thaciana oraz Maicona na Luana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

. Jonathan
31′ Walter Kannemann
Leonardo Pereira45′
 73′ 78′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Wellington Aparecido Martins
Alisson Euler de Freitas Castro
Luis Oscar Gonzalez76′
Matheus Henrique de Souza
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
84′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Marco Gastón Ruben66′
 24′ 69′ André Felipe Ribeiro de Souza
Marcelo Cirino da Silva89′
34′ Sousa Soares Everton
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz66′
78′ Thaciano Mickael da Silva
Matheus Rossetto
Patrick Machado Ferreira
Bruno dos Santos Nazário76′
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Vitor Hugo Naum dos Santos89′
84′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Braian Ezequiel Romero
69′ Diego Tardelli Martins

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.