Copa do Brasil: Grêmio Novorizontino - Figueirense FC 1-2 (1-0)

6 lutego na Estádio Dr. Jorge Ismael de Biasi w Novo Horizonte odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Grêmio Novorizontino a Figueirense. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Figueirense 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,356 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-06 20:30 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Ismael de Biasi | Widzów: 1356 | Arbiter: Emerson Ricardo de Almeida Andrade
Diego Gonçalves 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Grêmio Novorizontino nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Ribeiro.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Grêmio Novorizontino: Higorowi Leite'owi w 44. minucie i Evertonowi Senie w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Grêmio Novorizontino.

W 46. minucie żółtą kartkę dostał Diego Gonçalves, zawodnik Figueirense. W 61. minucie Higor Leite został zmieniony przez Danielzinha.

Chwilę później trener Grêmio Novorizontino postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Thiaga Ribeira. Na boisko wszedł Jenison, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna Grêmio Novorizontino długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Alemão. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Matheus Pereira z Figueirense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Figueirense w 71. minucie spotkania, gdy Diego Gonçalves strzelił drugiego gola. W 72. minucie Vitor Feijão został zmieniony przez Évertona Santosa, co miało wzmocnić drużynę Figueirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adilsona Goiana na Pereirę.

W 77. minucie żółtą kartkę obejrzał Pedro Lucas z zespołu gości. Chwilę później trener Figueirense postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pedro Lucasa wszedł Rony Fernandes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Figueirense: Sidão w 80. i Rony'emu Fernandesowi w 88. minucie.

W tej samej minucie sędzia wyrzucił z boiska Cleo Silvę z Grêmio Novorizontino. W samej końcówce pojedynku w drużynie Figueirense doszło do zmiany. Carlinhos wszedł za Mateusa Brunettiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Lucas Rios Marques
45′ Antonio Everton Sena Barbosa
Matheus Sousa Pereira71′
44′ 61′ Higor Rodrigues Barbosa Leite
Guilherme Pinto Teixeira
75′ Adilson Carlos Tavares Filho
Vitor Correia da Silva72′
Felipe Marques da Silva
Patrick de Souza Soares
 14′ (k.) 63′ Thiago Ribeiro Cardoso
Diego Gonçalves  71′ 46′
88′ Cleone Santos Silva
Carlos Edgar de Oliveira89′
61′ Daniel de Oliveira Sertanejo
Kauê Patrick dos Santos
Leonardo Lima dos Santos
Lucas Henrique Soares Alves de Souza
75′ Edson Luiz Martins Dos Santos
Éverton Leandro dos Santos Pinto72′
Vinicius Kiss Silva Tobias
Luís Fernando Müller
63′ Jenison de Jesus Brito e Brito

João Victor da Vitória Fernandes

Guilherme de Queiroz Gonçalves

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Figueirense, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Drużyna Grêmio Novorizontino zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Grêmio Novorizontino otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.