Copa do Brasil: Fortaleza EC - CA Paranaense Kurytyba 0-0

17 maja na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Fortaleza i Atletico Paranaense. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 27 075 widzów.

Copa do Brasil
2019-05-17 00:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 27075 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Fortaleza EC
CA Paranaense Kurytyba
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Fortaleza wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Atletico Paranaense zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Fortaleza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Brunonowi Meli i Luchowi Gonzálezowi.

Na drugą połowę zespół Fortaleza wyszedł w zmienionym składzie, za André Luisa wszedł Edinho. W 65. minucie Lucho González został zmieniony przez Léo Cittadiniego.

Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Nikão i na pole gry wprowadził napastnika Braiana Romera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcinha z Fortaleza, a w 81. minucie Léo Cittadiniego z drużyny przeciwnej. W 72. minucie Marcinho został zmieniony przez Juniora Santos, a za Romarinha wszedł na boisko Matheus Alessandro, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Rubena na Thonnego Andersona.

Renan Augusto Lodi dos Santos
45′ Bruno Ferreira Melo
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz67′
69′ 72′ Márcio Augusto da Silva Barbosa
Luis Oscar Gonzalez45′ 65′
Marlon Adriano Prezotti
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
46′ André Luis da Costa Alfredo
Marco Gastón Ruben80′
77′ José Romário Silva de Souza
Braian Ezequiel Romero67′
72′ Jose Antonio dos Santos Junior

77′ Matheus Alessandro dos Santos Pereira

46′ Francisco Edson Moreira da Silva

Wyjątkowa nieporadność napastników Fortaleza była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.