Copa do Brasil: Fluminense Rio de Janeiro - AC Goianiense 1-0 (0-0)

17 września na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Fluminense i Goianiense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

Copa do Brasil
2020-09-17 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Fluminense Rio de Janeiro
AC Goianiense
1
0
João Victor 77' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Fluminense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Goianiense.

Drugą połowę drużyna Fluminense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michela Araúję wszedł Marcos Paulo. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Luccasowi Clarowi z Fluminense. Była to 50. minuta pojedynku.

W 59. minucie Nenê został zastąpiony przez Gansę.

W 77. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Goianiense João Victor. W 78. minucie Luiz Henrique został zmieniony przez Yaga Felipe'a, a za Dodiego wszedł na boisko André, co miało wzmocnić jedenastkę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dudu na Gilvana oraz Oliveirę na Frizza.

Jean Paulo Fernandes Filho
50′ Luccas Claro dos Santos
João Victor da Silva Marcelino 77′ (samob.) 38′
59′ Anderson Luis de Carvalho
Eder Ferreira Graminho
87′ Douglas Moreira Fagundes
Luís Eduardo Marques dos Santos83′
Húdson Rodrigues dos Santos
Gustavo Henrique Ferrareis15′ 72′
78′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Renato Kayzer de Souza29′
59′ Wellington Alves da Silva
Francisco Hyun Sol Kim66′
46′ Michel Daryl Araújo Villar
Willian Marlon Ferreira Moraes
59′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Matheus Henrique Frizzo83′
78′ Yago Felipe da Costa Rocha
Hyuri Henrique de Oliveira Costa66′
59′ Miguel Silveira dos Santos
Matheus de Vargas66′
87′ André Trindade da Costa Neto

Wanderson Felippe Cardoso dos Santos

46′ Marcos Paulo Costa do Nascimento

Fernando José Pacheco Rivas

Wyjątkowa nieporadność napastników Goianiense była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Goianiense pokazał trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.