Copa do Brasil: Flamengo Río de Janeiro - Sao Paulo Futebol Clube 1-2 (0-0)

12 listopada na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro a Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-12 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Anderson Daronco
Flamengo Río de Janeiro
Sao Paulo Futebol Clube
1
2
Gabriel Barbosa 49'
Brenner 47',88'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Reinaldowi z jedenastki gości. Była to 45. minuta pojedynku.

Na drugą połowę drużyna Flamengo Río de Janeiro wyszła w zmienionym składzie, za Michaela wszedł Giorgian De Arrascaeta.

Niedługo po przerwie zespół Sao Paulo FC trafił do bramki rywala. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Brenner. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Gabriel.

Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 49. minucie gola wyrównującego strzelił Gabriel Barbosa. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bruno Henrique.

Niestety w 56. minucie meczu Diego Alves bramkarz Flamengo Río de Janeiro z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Hugona Souzę - rezerwowego bramkarza drużyny. W 69. minucie Gabriel Barbosa zastąpił Thiaga Maię. W 73. minucie Luciano został zmieniony przez Pabla, a za Igora Gomesa wszedł na boisko Vitor Bueno, co miało wzmocnić zespół Sao Paulo FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vitinha na Pedro Rochę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 88. minucie Brenner po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2.

Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Brennera wszedł Léo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Reinaldo Manoel da Silva45′
80′ Victor Vinicius Coelho Santos
Luan Vinicius da Silva Santos
Willian Souza Arão da Silva
Gabriel Davi Gomes Sara
46′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Daniel Alves
Gerson Santos da Silva
Igor Silveira Gomes79′
Bruno Henrique Pinto
Luciano da Rocha Neves73′
 49′ 69′ Gabriel Barbosa Almeida
Brenner Souza da Silva  47′, 88′ 90′
56′ Hugo de Souza Nogueira
Rodrigo Nestor Bertalia
46′ Giorgian De Arrascaeta
Vitor Frezarin Bueno79′
João Victor Gomes da Silva
Anderson Hernanes
69′ Thiago Maia Alencar
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
João Pedro Vilardi Pinto
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Lincoln Corrêa dos Santos
Pablo Felipe Teixeira73′
80′ Pedro Rocha Neves
Santiago Tréllez Viveros

Sędzia nie ukarał zawodników Flamengo Río de Janeiro żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.