Copa do Brasil: Flamengo Río de Janeiro - Corinthians Sao Paulo 1-0 (0-0)

5 czerwca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro a Corinthians. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 60 171 widzów.

Copa do Brasil
2019-06-05 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 60171 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Flamengo Río de Janeiro
Corinthians Sao Paulo
1
0
Rodrigo Caio 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał 18 razy i zanotował 14 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Léo Duarte, piłkarz gospodarzy. Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Júniora Sornozę i na pole gry wprowadził napastnika Gustava, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela Barbosę z Flamengo Río de Janeiro, a w 70. minucie Míchela z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Bruno Henrique został zmieniony przez Vitinha. W 77. minucie Júnior Urso został zmieniony przez Maura Bosellego, co miało wzmocnić drużynę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana Arão na Ronalda.

W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Claysonowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 86. minucie spotkania, gdy Rodrigo Caio strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Éverton Ribeiro.

W 89. minucie Ralf został zmieniony przez Regisa, co miało wzmocnić zespół Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Évertona Ribeira na Orlanda Berría.

Cássio Ramos
 86′ Rodrigo Caio Coquette Russo
Danilo Fernando Avelar
47′ Leonardo Duarte da Silva
. Henrique
Marcos Rogério Ricci Lopes
Míchel Macedo Rocha Machado70′
Renê Rodrigues Martins
Manoel Messias Silva Carvalho
90′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Ocimar de Almeida Júnior77′
Ribas da Cunha Diego
Ralf de Souza Teles89′
Robert Ayrton Piris Da Motta
. Jadson
83′ Willian Souza Arão da Silva
Júnior Nazareno Sornoza Moreira65′
69′ Gabriel Barbosa Almeida
Silva De Souza Vagner Love
75′ Bruno Henrique Pinto
Gabriel Girotto Franco
83′ Ronaldo da Silva Souza
Ramiro Moschen Benetti
Vinicius de Souza Costa
Regis Augusto Salmazzo89′
Hugo Moura Arruda da Silva
Mauro Boselli77′
90′ Orlando Enrique Berrío Meléndez
Gustavo Henrique da Silva Sousa65′
75′ Victor Vinicius Coelho Santos
Janderson Santos de Souza
Lincoln Corrêa dos Santos

Trzy trafienia w słupek! Bramka jedenastki Flamengo Río de Janeiro wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.