Copa do Brasil: EC XV de Novembro (Piracicaba) - Londrina EC 1-0 (0-0)

6 lutego na Estádio Barão de Serra Negra odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami XV de Piracicaba a Londrina. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem XV de Piracicaba 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 2,126 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-06 00:30 | Stadion: Estádio Barão de Serra Negra | Widzów: 2126 | Arbiter: Andrey da Silva e Silva
EC XV de Novembro (Piracicaba)
Londrina EC
1
0
Samuel 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Londrina.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom XV de Piracicaba oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcelinha, piłkarza Londrina. W 56. minucie za Danila wszedł Matheus Bianqui.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla XV de Piracicaba zdobył Samuel. Między 57. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze XV de Piracicaba: Daniel Costa, Cadu Baroni, na ich miejsce weszli: Erison, Marcelinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uelbera, Marcelinha zajęli: Igor Paixão, Junior Pirambu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Robertinho, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 75. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Bruninhowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener XV de Piracicaba postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Caia wszedł Gilberto Alemão, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi XV de Piracicaba utrzymać prowadzenie.

W doliczonej drugiej minucie starcia żółtą kartkę obejrzał Marcelinho z XV de Piracicaba.

Willian Correia Silva
29′ Diego Jussani
Augusto de Souza Silva29′
Paulo Eduardo Rodrigues Lima
Raí dos Reis Ramos
37′ 74′ Roberto Santos da Silveira Filho
Igor dos Santos Miranda
60′ Maikel Daniel Costa
Júlio Cezar Rusch
75′ Bruno Felipe Lima Teixeira
Anderson Sousa de Carvalho
 56′ Samuel Naum Andrade Leão
Marcelo Antônio de Oliveira51′ 72′
Filipe Cirne Silveira Barreto
Miullen Nathã Felício Carvalho
68′ Carlos Eduardo Barone Barboza
Danilo Matheus Garcia Gomes de Oliveira39′ 56′
76′ Caio Danilo Lursen Tuponi
Uelber Silva Gomes Filho57′
Fábio Gonçalves dos Santos
Alan José Bernardon
Francisco de Assis Costa e Silva
David Samuel Custódio Lima
76′ Gilberto Carlos Marangoni Filho
Pedro Augusto Cacho Alves da Silva
60′ Erison Danilo de Souza
Luan Henrique Marchiori Alves
68′ 90′ Marcelo Gil Fernando
Igor Guilherme Barbosa da Paixão57′

Aldevan Santos Nascimento Júnior72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom XV de Piracicaba w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.