Copa do Brasil: EC XV de Novembro (Piracicaba) - EC Juventude 1-1 (0-0) rzuty karne 7-8

26 lutego na Estádio Barão de Serra Negra odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami XV de Piracicaba a Juventude. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventude, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 8-7. Na stadionie zasiadło 2,303 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-26 20:30 | Stadion: Estádio Barão de Serra Negra | Widzów: 2303 | Arbiter: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
Eltinho 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Bruninhowi z zespołu gospodarzy.

W 37. minucie Caio został zmieniony przez Erisona. Od 41. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W 48. minucie Daniel Costa dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 64. minucie w drużynie XV de Piracicaba doszło do zmiany. Marcelinho wszedł za Filipe. Trener Juventude postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Pedro Kena i na pole gry wprowadził napastnika Iaga Diasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Wysiłki podejmowane przez zespół Juventude w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie wynik ustalił Eltinho.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie XV de Piracicaba doszło do zmiany. Gabriel Soares wszedł za Jeffersona Feijão. W 79. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Erison, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w tej samej minucie. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Diego Jussani, piłkarz XV de Piracicaba.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Marcelo Henrique Passos Carné
75′ Jefferson da Silva Luciano
Edcarlos Conceição Santos
80′ Diego Jussani
Jonh Lennon Silva Santos
 48′ 45′ Maikel Daniel Costa
João Paulo da Silva
6′ Bruno Felipe Lima Teixeira
Pedro Ken Morimoto Moreira68′
64′ Filipe Cirne Silveira Barreto
Marciel Silva da Silva86′
Carlos Eduardo Barone Barboza
Bruno Alves de Souza
37′ Caio Danilo Lursen Tuponi
Reynaldo Cesar Moraes
75′ Gabriel Soares Oliveira
Bruno Henrique Camilo de Oliveira
37′ 79′ 79′ Erison Danilo de Souza
Fabio Carvalho Matos45′
64′ Marcelo Gil Fernando
Gabriel Aires Rebelatto
Erick Lender Salles
Iago Angelo Dias68′

Caique Ferreira da Silva Leite81′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna Juventude. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 7-8.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Juventude pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.