Copa do Brasil: EC São Luiz - América FC (Rio Grande do Norte) 0-0

6 lutego na Estádio 19 de Outubro w Ijuí odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami EC Sao Luiz a America FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem America FC 0-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,922 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-06 00:30 | Stadion: Estádio 19 de Outubro | Widzów: 1922 | Arbiter: Leonardo Sigari
EC São Luiz
América FC (Rio Grande do Norte)
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół America FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny EC Sao Luiz była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eliasa z EC Sao Luiz, a w drugiej minucie doliczonego czasu Areza z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka America FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Areza wszedł Dione. W 56. minucie kartkę dostał Andre Krobel, piłkarz America FC.

Trener EC Sao Luiz postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Rafaela Carillha i na pole gry wprowadził napastnika Polaca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 61. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Lucas został zmieniony przez Itaquiego.

W 69. minucie Wallace Pernambucano został zmieniony przez Rômula, a za Renana Luisa wszedł na boisko Adilio, co miało wzmocnić drużynę America FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Carla na Évertona Júniora.

Michael Heberth Alves de Oliveira
67′ Lucas Carvalho da Silva
Adriano Alves dos Santos
63′ Silvio Henderson Santos de Freitas
Herbton Ferreira da Silva45′ 46′
Maycon Lucas Azevedo da Silva
Andre Diego Krobel56′
58′ Rafael Carrilho Delvaux
Renan Luis Neves dos Santos Eloy79′
Ramón dos Santos Souza
Nilo Eduardo Rodrigues Perpétuo de Oliveira
Tássio Santos da Paixão
Júlio César Azevedo Sampaio
74′ Jean Carlo Bernieri Fernandes
Leandro Domingos de Melo66′
Michel das Chagas Henrique
Wallace Philipe Freitas da Silva69′
43′ Elias dos Santos Bueno
Dione Miguel Ribas46′
74′ Everton Luiz Ferrão de Oliveira Júnior
Adilio Hommerito Gomes Brito79′
Ariel Felipe Gomes da Rosa
Rômulo Oliveira Amorim69′
Fernando Augusto Pereira Bueno Junior

67′ Gerethes Cleucir Souza da Silva

58′ Jardson Almeida Monteiro

Mateus Eduardo Inforsatti Araujo

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom America FC w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.