Copa do Brasil: EC Santo André - Criciuma EC 4-1 (2-0)

5 lutego na Estádio Bruno José Daniel w Sancie André odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami E.C. Santo Andre a Criciuma EC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem E.C. Santo Andre 4-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 992 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-05 20:30 | Stadion: Estádio Bruno José Daniel | Widzów: 992 | Arbiter: Lucas Torezin
Andrew 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka E.C. Santo Andre wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Douglas Baggio.

W 20. minucie sędzia ukarał kartką Vitinha, piłkarza gospodarzy. W 21. minucie Douglas Baggio zastąpił Guilherme Garrégo.

Zespół Criciuma EC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ronaldo.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w zespole Criciuma EC doszło do zmiany. Jajá wszedł za Brunona Oliveirę. Między 31. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom E.C. Santo Andre i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Criciuma EC wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Queiroza wszedł Taylon.

Trzeba było trochę poczekać, aby Branquinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców E.C. Santo Andre, strzelając kolejnego gola w 49. minucie spotkania. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ceará z drużyny gości. Była to 56. minuta pojedynku.

W 57. minucie w zespole E.C. Santo Andre doszło do zmiany. Buiu wszedł za Ricarda Luza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie Branquinho po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 4-0.

W 70. minucie Ceará został zmieniony przez Adenilsona, co miało wzmocnić jedenastkę Criciuma EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Branquinha na Nanda Carandinę.

Mimo że drużyna Criciuma EC nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 88. minucie gola pocieszenia strzelił Andrew.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Wellington Gonzaga de Assis Filho
57′ Ricardo Luz Araújo
Bruno de Oliveira Martins30′
31′ Luiz Carlos Nascimento Júnior
Murilo Gomes Ferreira
Carlos Eduardo De Souza Vieira
Eduardo Jacinto de Biasi
39′ Paulo Vinicius Ferreira Maria
Carlos César Neves32′
20′ Victor Hugo Machado Maia Mesquita
Guilherme Seefeldt Krolow
 4′ 21′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
José Leonardo Verissimo do Nascimento56′ 70′
 49′, 59′ 72′ Álvaro André Rodrigues da Silva
Andrew Lucas Balbino Drummond  88′
 26′ Ronaldo Henrique Silva
Eduardo de Queiroz Melo46′
Luis Augusto Santos da Silva Costa
Wagner Aparecido de Andrade Júnior
57′ Marcos Ytalo Benicio da Silva
João Carlos Barros Lopes
72′ Fernando Gasparini Carandina
Taylon Nicolas Correa Marcolino46′
Cristian Martins Cabral
Daniel Paulo da Cruz
Jocinei Schad
Jandir Breno Souza Silva30′
João Luiz da Silva Neto

21′ Guilherme de Oliveira Garré

Fernando José Gomes Júnior

Ramon Machado de Macedo

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Criciuma EC przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.