Copa do Brasil: EC Novo Hamburgo - Associacao Atletica Ponte Preta 1-2 (0-1)

13 lutego na Estádio do Vale odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Novo Hamburgo a Ponte Preta. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ponte Preta 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 364 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-13 23:15 | Stadion: Estádio do Vale | Widzów: 364 | Arbiter: William Machado
Roger 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Ponte Preta otworzyli wynik. W trzeciej minucie João Paulo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Felipe Mattioniemu z Novo Hamburgo. Była to 33. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponte Preta.

Drugą połowę zespół Novo Hamburgo rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicolasa wszedł Moisés.

Zawodnicy Novo Hamburgo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alison.

W 59. minucie Apodi został zmieniony przez Danrleya. Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Guilherme Lazaroni, piłkarz gości. W 71. minucie w drużynie Novo Hamburgo doszło do zmiany. Bertotto wszedł za Jonatę Escobara.

Chwilę później trener Ponte Preta postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Felipe Saraivę. Na boisko wszedł Mateus Anderson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponte Preta, strzelając kolejnego gola w 79. minucie meczu. Między 80. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Novo Hamburgo i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Itaqui został zmieniony przez Felipe Limę, co miało wzmocnić zespół Novo Hamburgo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rogera na Alissona Safirę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Felipe Mattioni osłabiając drużynę Novo Hamburgo. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 33. minucie. W 90. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Romanowi z drużyny gospodarzy.

W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kaio osłabiając tym samym zespół Novo Hamburgo. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Ygor Vinhas Oliveira Lima
33′ 88′ Felipe Mattioni Rohde
Wellington Carvalho dos Santos
Diego Ivo Pires
Luiz Diallisson de Souza Alves59′
90′ Romano Rodrigues
Henrique de Souza Trevisan
Vitor Hugo da Silva Nunes
Guilherme Henrique dos Reis Lazaroni60′
83′ Wellington Francisco da Silva Souza
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
71′ Jonata Escobar
João Paulo da Silva Alves  3′
46′ Nicolas Nunes Ferri
Bruno Aparecido Reis Ezequiel
80′ Odacir Pereira da Silva
Roger Rodrigues da Silva  79′ 82′
80′ Juberci Alves da Cruz
Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
 53′ Alison Henrique Mira
Cleber Janderson Pereira Reis
71′ Matheus Hanauer Bertotto
Alisson Pereira Santana
Augusto Hansen
Matheus Alexandre Anastácio de Souza
Dionathan Oliveira Frantz
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
90′ Kaio César Ribeiro Rodrigues
Danrley Ulisses Paulo Dubois Feitosa59′
80′ Felipe Tertuliano de Lima
Alisson Pelegrini Safira82′ 84′
Igor Alves dos Reis
Mateus Anderson Veloso Sousa72′
Matheus Vinicius da Silva

46′ Moisés Oliveira Brito

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Ponte Preta, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Ponte Preta przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.