Copa do Brasil: EC Juventude - Gremio Porto Alegre 0-1 (0-0)

6 listopada na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Juventude' a Gremio. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 1-0, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-06 01:30 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
EC Juventude
Gremio Porto Alegre
0
1
Thaciano 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Gremio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dalberta z Juventude', a w 37. minucie Isaquego z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie Maicon zastąpił Lucasa Silvę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Isaque został zmieniony przez Thaciana, a za Ferreirę wszedł na boisko Jean Pyerre, co miało wzmocnić zespół Gremio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dalberta na Marciela.

Bramkarz Juventude' wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 70. minucie bramkę zdobył Thaciano. Asystę zaliczył Diego Souza.

W następstwie utraty bramki trener Juventude' postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika João Paula i na pole gry wprowadził napastnika Jonatasa Belusso. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 79. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Juventude': Gustavo Bochecha, Rafael Silva, na ich miejsce weszli: Gabriel Bispo, Carlos Eduardo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Souzy, Matheusa Henriquego zajęli: Diego Churín, Éverton.

Bruno Cortês Barbosa
73′ João Paulo da Silva
Matheus Henrique de Souza85′
79′ Rafael Aparecido da Silva
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Aldemir dos Santos Ferreira68′
79′ Gustavo Costa da Silva Machado
Maicon Thiago Pereira de Souza41′
Angelo Pelegrinelli Neto
Isaque Elias Brito37′ 46′
18′ 67′ Dalberto Luan Belo
Jonathan Doin
79′ Gabriel Bispo dos Santos
Luis Manuel Orejuela García
79′ Carlos Eduardo Marques Carlini
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Gabriel Martins Terra
Éverton Cardoso da Silva85′
67′ Marciel Silva da Silva
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa68′
73′ Jonatas Elias Belusso
Thaciano Mickael da Silva46′  70′

Lucas Silva Borges41′

Diego Churín85′

Guilherme da Silva Azevedo

Przewaga zespołu Juventude' w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Gremio wymienił pięciu graczy.