Copa do Brasil: EC Bahia - Londrina EC 4-0 (2-0)

19 kwietnia na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bahia i Londrina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bahia 4-0. Na stadionie zasiadło 17 616 widzów.

Copa do Brasil
2019-04-19 01:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 17616 | Arbiter: Pericles Bassols Pegado Cortez
Fernandão 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Londrina wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Bahia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Londrina była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 25. minucie spotkania, gdy Arthur Caike strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Artur.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Elton z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta meczu.

Zespół Londrina ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Nino Paraíba. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gilberto.

W 40. minucie sędzia wyrzucił z boiska Paulinha Moccelina z Londrina. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Londrina rozpoczął w zmienionym składzie, za Dagoberta wszedł Marcelinho. W 64. minucie za Gilberta wszedł Fernandão.

W tej samej minucie trener Bahia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Arthura Caike'a. Na boisko wszedł Rogerio, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Neuton został zmieniony przez Felipe, co miało wzmocnić drużynę Londrina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gregore'a na Flavia.

Dopiero w drugiej połowie Artur wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bahia, strzelając kolejnego gola w 77. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Nina Paraíby.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Londrina doszło do zmiany. Alisson Safira wszedł za Luquinhę. W 86. minucie żółtą kartką został ukarany Flavio, zawodnik Bahia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry trafił Fernandão. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Artur.

Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Moisés z Bahia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Matheus Albino Carneiro
90′ Moisés Roberto Barbosa
Augusto de Souza Silva
 29′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Raí dos Reis Ramos
Ernando Rodrigues Lopes
Neuton Sergio Piccoli66′
Lucas Silva Fonseca
Wallace Santos Acioli
76′ Gregore de Magalhães Silva
Germano Borovicz Cardoso Schweger
Eric dos Santos Rodrigues
Anderson Leite Morais
28′ Elton Junior Melo Ataíde
Lucas Queiroz Canteiro78′
64′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Dagoberto Pelentier46′
 25′ 64′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Anderson de Oliveira da Silva
 77′ Artur Victor Guimarães
Alisson Pelegrini Safira78′
76′ 86′ Flavio Medeiros da Silva
Uelber Silva Gomes Filho
64′ José Rogerio de Oliveira Melo

Iago Antônio Silva Santos

64′  90′ José Fernando Viana de Santana

Drużyna Bahia zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Drużyna Bahia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gości dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.