Copa do Brasil: EC Bahia - Gremio Porto Alegre 0-1 (0-0)

18 lipca na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bahia a Gremio. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Gremio. Na stadionie zasiadło 46 341 widzów.

Copa do Brasil
2019-07-18 00:15 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 46341 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
EC Bahia
Gremio Porto Alegre
0
1
Alisson 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Gremio wygrała 10 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Gremio próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 24. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bahia i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie Elber został zmieniony przez Arthura Caike'a. W 61. minucie żółtą kartkę dostał Maicon, piłkarz gości.

Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Jeana Pyerre'a i na pole gry wprowadził napastnika Luana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gremio w 64. minucie spotkania, gdy Alisson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Matheus Henrique.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bahia doszło do zmiany. Shaylon wszedł za Eltona. W 72. minucie żółtą kartkę dostał Everton z drużyny gości. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Moisés osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 80. minucie Maicon został zmieniony przez Rômula, a za Alissona wszedł na boisko Pepê, co miało wzmocnić drużynę Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ramiresa na Fernandão. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bahia i jedną drużynie przeciwnej.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
76′ Moisés Roberto Barbosa
Walter Kannemann24′
90′ Gregore de Magalhães Silva
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa63′
82′ Eric dos Santos Rodrigues
Alisson Euler de Freitas Castro  64′ 82′
29′ 68′ Elton Junior Melo Ataíde
Matheus Henrique de Souza90′
Artur Victor Guimarães
Maicon Thiago Pereira de Souza61′ 80′
33′ Gilberto Oliveira Souza Junior
André Felipe Ribeiro de Souza
57′ José Elber Pimentel da Silva
Luis Antonio da Rocha Junior
68′ Shaylon Kallyson Cardozo
Eduardo Gabriel Aquino Cossa82′
57′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Luan Guilherme de Jesús Vieira63′
82′ 86′ José Fernando Viana de Santana
Diego Tardelli Martins

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.