Copa do Brasil: Cuiabá EC - Gremio Porto Alegre 1-2 (1-2)

11 listopada na Arena Pantanal w Cuiabá odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Cuiaba a Gremio. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gremio 2-1, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-11 23:00 | Stadion: Arena Pantanal | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Jean Pyerre 43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w ósmej minucie spotkania, gdy Diego Souza zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Victor Ferraz.

Jedenastka Gremio niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Willians Santana. Przy zdobyciu bramki pomógł Hayner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Williansowi Santanie z Cuiaba. Była to 26. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gremio w 43. minucie spotkania, gdy Jean Pyerre strzelił z karnego drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

W 57. minucie Willians Santana został zmieniony przez Perdigão. Między 61. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cuiaba: Hayner, Elvis, Nenê Bonilha, Matheus Barbosa, na ich miejsce weszli: Lucas Ramon, Diego Jardel, Auremir, Gabriel Pierini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferreiry, Diego Souzy, Jeana Pyerre'a zajęli: Éverton, Diego Churín, Thaciano.

W 85. minucie arbiter przyznał kartkę Lucasowi Silvie z zespołu gości. Chwilę później trener Gremio postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pepê'a wszedł Paulo Miranda, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. Diogo Barbosa wszedł za Matheusa Henriquego.

Vanderlei Farias da Silva
69′ Hayner William Monjardim Cordeiro
Bruno Cortês Barbosa
70′ Luis Otávio Bonilha de Oliveira
Matheus Henrique de Souza88′
Yago César da Silva
Aldemir dos Santos Ferreira61′
Emaxwell Souza de Lima
Eduardo Gabriel Aquino Cossa88′
73′ Matheus Barbosa Teixeira
Lucas Silva Borges85′
70′ Elvis Vieira Araújo
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa  43′ (k.) 69′
 20′ 26′ 57′ Willians dos Santos Santana
Jonathan Doin88′
69′ Lucas Ramon Batista Silva
Thaciano Mickael da Silva69′
70′ Auremir Evangelista dos Santos
Darlan Pereira Mendes
70′ Diego Jardel Koester
Isaque Elias Brito
73′ Gabriel Henrique Pierini
Diego Churín68′
57′ Jeferson Fernandes Macedo