Copa do Brasil: Cruzeiro EC - Fluminense Rio de Janeiro 2-2 (0-1) rzuty karne 3-1

6 czerwca na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Cruzeiro a Fluminense. Starcie zakończyło się remisem 2-2 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczyła jedenastka Cruzeiro wygrywając w nich 3-1. Na stadionie zasiadło 47 460 widzów.

Copa do Brasil
2019-06-06 00:15 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 47460 | Arbiter: Rafael Traci
João Pedro 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Fluminense wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 15. minucie spotkania, gdy Ganso zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 28. minucie Fred został zmieniony przez Sassę. Od 30. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cruzeiro i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fluminense.

Drugą połowę drużyna Cruzeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marquinhosa Gabriela wszedł Pedro Rocha.

Jedenastka Cruzeiro nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Neves. Asystę zanotował Alejandro Cabral.

W 66. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Cruzeiro. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Fluminense doszło do zmiany. Ewandro wszedł za Brennera.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thiago Neves z Cruzeiro. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Cruzeiro za Alejandra Cabrala wszedł Lucas Silva, a w jedenastce Fluminense Frazan zmienił Mascarenhasa.

W następstwie utraty gola trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Nina i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Silveirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robinhowi i Danielowi.

Zawodnicy Fluminense odpowiedzieli zdobyciem bramki. W siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku João Pedro wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Daniel.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marcílio Florêncio Mota Filho89′
84′ Alejandro Ariel Cabral
Caio Henrique Oliveira Silva
46′ Marcos Gabriel do Nascimento
Paulo Henrique Chagas de Lima  15′ (k.)
 59′, 81′ (k.) Thiago Neves Augusto
Allan Rodrigues de Souza
30′ Henrique Pacheco de Lima
Daniel Sampaio Simões90′
Lucas Daniel Romero
Luciano da Rocha Neves45′
90′ Róbson Michael Signorini
João Pedro Junqueira de Jesus  90′
28′ Fred
Ewandro Felipe de Lima Costa81′
84′ Lucas Silva Borges
Leonardo Artur de Melo
28′ 66′ (k.) 45′ Luiz Ricardo Alves
Kelvin Mateus de Oliveira
David Correa da Fonseca
Pablo Dyego
46′ Pedro Rocha Neves

Raniel Santana de Vasconcelos

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych zespół Cruzeiro pokonał piłkarzy Fluminense 3-1. Swoją drużynę pogrążyli Ganso, João Pedro, Gilberto, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia mieli Lucas Silva, Lucas Romero z drużyny Cruzeiro, którzy nie wykorzystali jedenastek, a mimo to wygrali.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Cruzeiro w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.