Copa do Brasil: Cruzeiro EC - CA Mineiro Belo Horizonte 3-0 (2-0)

12 lipca na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Cruzeiro i Atlético Mineiro. Mecz zakończył się zwycięstwem Cruzeiro 3-0. Na stadionie stawiło się 51 958 widzów.

Copa do Brasil
2019-07-12 01:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 51958 | Arbiter: Raphael Claus
Robinho 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 77 starć jedenastka Cruzeiro wygrała 33 razy i zanotowała 23 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruzeiro w 13. minucie spotkania, gdy Pedro Rocha zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Henrique.

Drużyna Atlético Mineiro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cruzeiro, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Neves. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Pedro Rocha.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Atlético Mineiro wyszła w zmienionym składzie, za Luana wszedł Rómulo Otero.

Trzeba było trochę poczekać, aby Robinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruzeiro, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Geuvânio wszedł za Juana Cazaresa.

W 73. minucie Robinho został zastąpiony przez Freda. W 76. minucie José Welison został zmieniony przez Jaira, co miało wzmocnić drużynę Atlético Mineiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Rochę na Jádsona w 77. minucie oraz Thiaga Nevesa na Davida w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Juan Ramón Cazares Sevillano66′
 27′ 90′ Thiago Neves Augusto
José Welison da Silva76′
Henrique Pacheco de Lima
Elias Mendes Trindade
Lucas Daniel Romero
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
 55′ 73′ Róbson Michael Signorini
Yimmi Javier Chará Zamora
 13′ 77′ Pedro Rocha Neves
Vinícius Goes Barbosa de Souza
77′ Jádson Alves dos Santos
Ramón Martínez López
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Rómulo Otero Vásquez46′
Luiz Ricardo Alves
Jair Rodrigues Júnior76′
90′ David Correa da Fonseca
Ricardo de Oliveira
73′ Fred
Maicon Marques Bitencourt
Mauricio Magalhães Prado
Geuvânio Santos Silva66′

Zespół Atlético Mineiro miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.