Copa do Brasil: CR Vasco da Gama - Botafogo Rio de Janeiro 0-0

24 września na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Vasco da Gama a Botafogo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężył zespół Botafogo tylko 1-0, więc awans wywalczyła drużyna Botafogo.

Copa do Brasil
2020-09-24 02:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Raphael Claus
CR Vasco da Gama
Botafogo Rio de Janeiro
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 61 meczów jedenastka Botafogo wygrała 23 razy i zanotowała 22 porażki oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Vasco da Gama rozpoczął w zmienionym składzie, za Fellipe Bastosa, Ribamara weszli Marcos Júnior, Vinícius Paiva. Trener Vasco da Gama postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Tallesa Magna. Na boisko wszedł Ygor Catatau, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie za Matheusa Babiego wszedł Pedro Raul. W 74. minucie Bruno Nazário został zmieniony przez Rhuana, a za Caia Alexandrego wszedł na boisko Carlos Rentería, co miało wzmocnić drużynę Botafogo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henrique na Neta Borgesa oraz Yaga Pikachu na Carlinhosa. Między 77. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Botafogo postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Salomona Kalou i na pole gry wprowadził napastnika Daviego Araúja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie kartką został ukarany Keisuke Honda, piłkarz gości.

Roberto Junior Fernandez
4′ Leandro Castán da Silva
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Matheus dos Santos Miranda
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias84′
31′ 85′ Henrique Silva Milagres
Kevin Peterson Dos Santos Silva
42′ 46′ Fellipe Ramos Ignez Bastos
Rafael Forster33′
77′ Andrey Ramos do Nascimento
Victor Hugo Soares dos Santos
85′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Salomon Kalou85′
Germán Ezequiel Cano
Keisuke Honda86′
62′ Talles Magno Bacelar Martins
Caio Alexandre Sousa e Silva85′
84′ Martín Nicolás Benítez
Bruno dos Santos Nazário74′
46′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Warley Leandro da Silva
85′ Vivaldo Borges dos Santos Neto
Hugo Gonçalves Ferreira Neto
Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Fernando Peixoto Costanza
46′ Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
David Sousa Albino
Bruno Gomes da Silva Clevelário
Luiz Otavio Alves Marcolino
85′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Rhuan da Silveira Castro74′
Bruno Cesar Zanaki
Carlos Enrique Rentería Olaya85′
62′ Ygor de Oliveira Ferreira
Pedro Raul Garay da Silva73′
46′ Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Davi Machado dos Santos Araújo85′
Guilherme Parede Pinheiro
Matheus Nascimento de Paula

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Botafogo w drugiej połowie dokonała czterech zmian.