Copa do Brasil: Corinthians Sao Paulo - Ceará SC 0-1 (0-0)

4 kwietnia w São Paulo odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Corinthians a Ceary S.C. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół Corinthians 3-1, więc to on wywalczył awans.

Copa do Brasil
2019-04-04 02:30 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 34639 | Arbiter: Rafael Traci
Corinthians Sao Paulo
Ceará SC
0
1
Roger 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Corinthians wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Chico z Ceary S.C. Była to 19. minuta meczu.

W 34. minucie Felipe Silva został zmieniony przez Fernanda Sobrala. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie żółtą kartkę dostał Clayson z jedenastki gospodarzy. Po godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cássio osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ricardinha. Na boisko wszedł Wescley, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Walter wszedł za Claysona. W 71. minucie Júnior Sornoza został zmieniony przez Ramira, a za Gustava wszedł na boisko Mauro Boselli, co miało wzmocnić drużynę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chica na Rogera.

Mimo że zespół Ceary S.C. nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Roger.

Ceará SC
62′ Cássio Ramos
Ricardo Dias Acosta62′
71′ Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Fábio Gonçalves
84′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Paulo Roberto Valoura Junior
49′ 64′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Ricardo Bueno da Silva
Silva De Souza Vagner Love
Francisco Hyun Sol Kim19′ 73′
64′ Walter Leandro Capeloza Artune
Wescley Gomes dos Santos62′
71′ Ramiro Moschen Benetti
Willian Oliveira dos Santos
Pedrinho
Fernando Pereira do Nascimento34′
Regis Augusto Salmazzo
João Paulo Queiroz de Moraes
84′ Mauro Boselli
Roger Rodrigues da Silva73′  88′

Drużyna Ceary S.C. zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Corinthians otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.