Copa do Brasil: Corinthians Sao Paulo - América FC (Minas Gerais) 0-1 (0-0)

29 października na Neo Química Arena w São Paulo odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Corinthians a America FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem America FC 1-0, który wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-10-29 01:30 | Stadion: Neo Química Arena | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Corinthians Sao Paulo
América FC (Minas Gerais)
0
1
Marcelo Toscano 89'

Już w pierwszych minutach jedenastka Corinthians próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marllona z Corinthians, a w 37. minucie Ademira z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna America FC wyszła w zmienionym składzie, za Léo Passosa, Alê'a weszli Rodolfo, Geovane. W 63. minucie Ramiro został zastąpiony przez Léo Natela.

Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Édersona i na pole gry wprowadził napastnika Maura Bosellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Lucasowi Pitonowi w 71. i Everaldowi w 82. minucie. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Corinthians: Lucas Piton, Mateus Vital, Juan Cazares, na ich miejsce weszli: Sidcley, Víctor Cantillo, Luan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ademira, Felipe Azeveda zajęli: Marcelo Toscano, Neto Berola.

Jedyną bramkę meczu dla America FC zdobył Marcelo Toscano w 89. minucie. Bramka padła po podaniu Neta Beroli.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Neto Berola, zawodnik America FC. W tej samej minucie w zespole America FC doszło do zmiany. Daniel Borges wszedł za Diego.

Diego Ferreira Matheus90′
33′ Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Messias Rodrigues da Silva Júnior
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Anderson de Jesus Santos
71′ 72′ Lucas Piton Crivellaro
João Paulo Gomes da Costa
João Vitor Xavier de Almeida
Adilson dos Anjos Oliveira
73′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Alexandre Egea46′
64′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
63′ Ramiro Moschen Benetti
Ademir da Silva Santos Junior37′ 87′
83′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Leonardo da Silva Passos46′
82′ Everaldo Silva do Nascimento
Felipe Azevedo dos Santos88′
Walter Leandro Capeloza Artune
Airton Moraes Michellon
72′ Sidcley Ferreira Pereira
Milhomen Gusmao Guilherme
73′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Rodolfo José da Silva Bardella46′
64′ Mauro Boselli
Felipe Augusto Ferreira Batista
83′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Sosthenes José Santos Salles88′ 90′
63′ Leonardo Natel Vieira

Przewaga jedenastki Corinthians w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy America FC dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.