Copa do Brasil: Clube de Regatas Brasil - Cruzeiro EC 1-1 (0-1)

26 sierpnia na Estádio Rei Pelé w Maceió odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Clube de Regatas a Cruzeiro. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Clube de Regatas 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Copa do Brasil
2020-08-26 21:00 | Stadion: Estádio Rei Pelé | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Clube de Regatas Brasil
Cruzeiro Belo Horizonte
1
1
Léo Gamalho 54'
Giovanni 45'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie Ewerton Páscoa został zastąpiony przez Reginalda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Léo z zespołu gości. Była to 31. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Cruzeiro otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Giovanni.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruzeiro.

W 53. minucie w drużynie Clube de Regatas doszło do zmiany. Hugo wszedł za Igora Cariúsa.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna Clube de Regatas doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Léo Gamalho. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Gamalha z Clube de Regatas, a w 72. minucie Thiaga z drużyny przeciwnej. Trener Clube de Regatas postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Magna Cruza i na pole gry wprowadził napastnika Dudu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cruzeiro i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Fábio Deivson Lopes Maciel
53′ Igor Aquino da Silva
Raúl Alejandro Cáceres Bogado
Lucas Ferreira Mendes da Silva
Giovanni Palmieri dos Santos  45′
Wellington Pereira Rodrigues
Manoel Messias Silva Carvalho
27′ Ewerton Ribeiro Páscoa
Leonardo Renan Simões de Lacerda31′
82′ Magno Damasceno Santos da Cruz
Roberson de Arruda Alves66′
 54′ 57′ Leonardo Gamalho de Souza
Lucas Oliveira de França
27′ Reginaldo Manoel da Silva Júnior
João Lucas Cardoso
Ricardo Thalheimer
Carlos de Menezes Júnior
Carlos Eduardo Bacila Jatobá
Ramon Menezes Roma
53′ Hugo Ferreira de Farias
Luiz Felipe da Rosa Machado
Felipe Menezes
Marco Antônio Oliveira Coelho78′
João Carlos Cardoso Santo
Adriano Firmino dos Santos da Silva
82′ 90′ Luiz Eduardo da Silva dos Santos
Judivan Flor da Silva77′ 86′
Darlisson Mateus dos Santos
Airton Moisés Santos Sousa66′
Adson Igor Marinho de Lima

Fabricio Rodrigues da Silva Ferreira

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cruzeiro przyznał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.