Copa do Brasil: Ceará SC - Palmeiras Sao Paulo 2-2 (0-2)

18 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Ceary S.C. a Palmeiras. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Palmeiras 2-2, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-18 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Raphael Veiga 28',45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Palmeiras.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie żółtą kartkę dostał Charles z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 28. minucie spotkania, gdy Raphael Veiga strzelił z karnego pierwszego gola. W 29. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Cristianowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 38. minucie Zé Rafael został zastąpiony przez Ramiresa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fernandowi Sobralowi i Ramiresowi.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry Raphael Veiga ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zaliczył Lucas Lima.

Na drugą połowę zespół Ceary S.C. wyszedł w zmienionym składzie, za Charles'a wszedł Fabinho.

Niedługo później Vinícius Goes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając bramkę w 57. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Lima.

Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raphaela Veigę wszedł Lucas Esteves, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W tej samej minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Marcelinho wszedł za Aníbala Vegę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Wevertonowi z Palmeiras.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Ceary S.C. doprowadziła do remisu. Gola strzelił Tiago Pagnussat. Bramka padła po podaniu Brunona Pacheca.

Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Leandro Carvalho, Fernando Sobral, na ich miejsce weszli: Leonardo Chú, Wescley. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williana, Lucasa Limy zajęli: Luiz Adriano, Gustavo Gómez. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka de Paulę z Palmeiras, a w 79. minucie Luiza Otávia z drużyny przeciwnej. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Viníciusa Goesa i na pole gry wprowadził napastnika Mateusa Gonçalvesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 85. minucie w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Eduardo Brock wszedł za Tiaga Pagnussata. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Leandro Carvalho, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W szóstej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Bruno Pacheco, zawodnik Ceary S.C..

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Marcos Luis Rocha Aquino
 62′ 85′ Tiago Pagnussat
Emerson Raymundo Santos
79′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Renan Victor da Silva
90′ Bruno de Jesus Pacheco
Mayke Rocha de Oliveira
26′ 46′ Charles Rigon Matos
Patrick de Paula Carreiro75′
86′ 68′ Leandro Carvalho da Silva
Lucas Rafael Araujo Lima75′
Vinícius Moreira de Lima
Willian Gomes de Siqueira74′
45′ 82′ Fernando Pereira do Nascimento
José Rafael Vivian38′
 57′ 82′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Mateus Oliveira Mendes
85′ Eduardo Schroeder Brock
Lucas Esteves Souza58′
Felipe de Oliveira Silva
Gustavo Raúl Gómez Portillo75′
Ricardo Dias Acosta
Helderson Tavares Santos
82′ Wescley Gomes dos Santos
Victor Hugo Baptista Mafra
46′ Fábio Gonçalves
. Ramires38′ 45′
Pedro Henrique Naressi Machado
Adriano Reis Nantes Junior
Kelvyn Ramos da Fonseca
Marcelo Jose de Lima Filho58′
68′ Leonardo Alves Chú Franco
. Luiz Adriano74′
82′ Mateus Gonçalves Martins

29′ Cristiano Pereira de Oliveira

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Palmeiras pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.