Copa do Brasil: Ceará SC - Palmeiras Sao Paulo 2-2 (0-2)

18 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Ceary S.C. a Palmeiras. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Palmeiras 2-2, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2020-11-18 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Raphael Veiga 28',45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Palmeiras.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie żółtą kartkę obejrzał Charles z drużyny gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Palmeiras nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie Raphael Veiga dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

W 29. minucie żółtą kartkę dostał Cristiano, zawodnik Ceary S.C.. W 38. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Ramires wszedł za Zé Rafala. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fernandowi Sobralowi i Ramiresowi.

Drużyna Ceary S.C. ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie w piątej minucie doliczonego czasu gry Raphael Veiga. W zdobyciu bramki pomógł Lucas Lima.

Drugą połowę drużyna Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Charles'a wszedł Fabinho.

Piłkarze Ceary S.C. odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Vinícius Goes. Asystę przy golu zaliczył Lima.

Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raphaela Veigę wszedł Lucas Esteves, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Palmeiras nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W tej samej minucie Aníbal Vega zastąpił Marcelinha. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Wevertonowi z Palmeiras.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ceary S.C. przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Tiago Pagnussat. Przy zdobyciu bramki pomógł Bruno Pacheco.

Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Leandro Carvalho, Fernando Sobral, na ich miejsce weszli: Leonardo Chú, Wescley. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williana, Lucasa Limy zajęli: Luiz Adriano, Gustavo Gómez. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka de Paulę z Palmeiras, a w 79. minucie Luiza Otávia z drużyny przeciwnej. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Viníciusa Goesa i na pole gry wprowadził napastnika Mateusa Gonçalvesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 85. minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Eduardo Brock wszedł za Tiaga Pagnussata. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Leandro Carvalho, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W doliczonej szóstej minucie meczu żółtą kartką został ukarany Bruno Pacheco, zawodnik gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marcos Luis Rocha Aquino
 62′ 85′ Tiago Pagnussat
Emerson Raymundo Santos
79′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Renan Victor da Silva
90′ Bruno de Jesus Pacheco
Mayke Rocha de Oliveira
26′ 46′ Charles Rigon Matos
Patrick de Paula Carreiro75′
86′ 68′ Leandro Carvalho da Silva
Lucas Rafael Araujo Lima75′
Vinícius Moreira de Lima
Willian Gomes de Siqueira74′
45′ 82′ Fernando Pereira do Nascimento
José Rafael Vivian38′
 57′ 82′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Mateus Oliveira Mende
85′ Eduardo Schroeder Brock
Lucas Esteves Souza58′
68′ Leonardo Alves Chú Franco
Gustavo Raúl Gómez Portillo75′
Felipe de Oliveira Silva
Helderson Tavares Santos
Ricardo Dias Acosta
Victor Hugo Baptista Mafra
82′ Wescley Gomes dos Santos
. Ramires38′ 45′
46′ Fábio Gonçalves
Adriano Reis Nantes Junior
Pedro Henrique Naressi Machado
Marcelo Jose de Lima Filho58′
Kelvyn Ramos da Fonseca
. Luiz Adriano74′
82′ Mateus Gonçalves Martins

29′ Cristiano Pereira de Oliveira

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Palmeiras pokazał trzy żółte.