Copa do Brasil: Ceará SC - Brusque FC 5-1 (1-1)

24 września na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Ceary S.C. a Brusque. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 5-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Copa do Brasil
2020-09-24 02:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Denis Ribeiro Serafim
Alex Sandro 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Ceary S.C. wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Fernandowi Prassowi z jedenastki gospodarzy. Była to 18. minuta spotkania.

W tym czasie piłkarze Brusque nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Alex Sandro.

W 27. minucie Éverton Alemão zastąpił Claudinha. W 44. minucie w zespole Brusque doszło do zmiany. Eliomar wszedł za Marca Antônia.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rafael Sóbis. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Vinícius Goes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie kartkę dostał Edilson z Brusque. Trener Brusque wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dandana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alex Sandro.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rafael Sóbis z Ceary S.C.. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vinícius Goes.

Drużyna Brusque ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu trafił Bergson. Asystę przy bramce zaliczył Felipe Silva.

W 78. minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Leonardo Chú wszedł za Ricardinha.

W tej samej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Brusque Airton. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Kelvyn wszedł za Brunona Pacheca.

W 87. minucie kartką został ukarany Leonardo Chú, zawodnik Ceary S.C..

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 90. minucie spotkania, gdy Tiago Pagnussat strzelił piątego gola. Bramka padła po podaniu Felipe Silvy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Brusque FC
18′ Fernando Büttenbender Prass
José Carlos dos Anjos Sávio
Luiz Otávio Anacleto Leandro
Edilson José da Silva Júnior52′
80′ Bruno de Jesus Pacheco
Cleyton do Nascimento Meireles
 90′ Tiago Pagnussat
Airton Santos de Oliveira 78′ (samob.)
Carlos Eduardo Santos Oliveira
Éverton Paulo Strieder27′
78′ Ricardo Dias Acosta
Gerson Rodolfo da Silva62′
70′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Mauricio Garcez de Jesus
Fernando Pereira do Nascimento
José Mateus Junior
Charles Rigon Matos
Geovane Santana Souza61′
 45′, 64′ 69′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Alex Sandro de Oliveira  19′ (k.) 62′
69′ Leandro Carvalho da Silva
Eliomar dos Santos Silva44′
78′ 87′ Leonardo Alves Chú Franco
Emerson Martins da Silva62′
69′ Felipe de Oliveira Silva
Ruan Luiz Santos da Costa
70′ Wescley Gomes dos Santos
Fábio Ayres61′
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Daniel Lopes de Andrade62′
Vinícius Moreira de Lima

80′ Kelvyn Ramos da Fonseca

Mateus Gonçalves Martins

Rick Jhonatan Lima Morais

69′  75′ Bergson Gustavo Silveira da Silva

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Brusque pokazał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.