Copa do Brasil: Campinense Clube - CA Mineiro Belo Horizonte 0-0

13 lutego na Estádio Governador Ernani Sátyro w Campinym Grande odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Campinense a Atlético Mineiro. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Atlético Mineiro 0-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 4,300 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-13 01:30 | Stadion: Estádio Governador Ernani Sátyro | Widzów: 4300 | Arbiter: Antonio Dib Moraes de Sousa
Campinense Clube
CA Mineiro Belo Horizonte
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Uesles'a z Campinense, a w 43. minucie Igora Rabello z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał José Welisonowi z jedenastki gości. Była to 58. minuta starcia. W 59. minucie Jair został zastąpiony przez Allana.

W tej samej minucie Allefe został zmieniony przez Viniciusa, a za Rafaela Ibiapina wszedł na boisko Zé Paulo, co miało wzmocnić drużynę Campinense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edinha na Marquinhosa oraz Dylana Borrera na Nathana. Trener Campinense postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Gabriela Vieirę i na pole gry wprowadził napastnika Rhuanna Patricka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Michael Matias Fracaro
59′ Allefe Flavio Feitosa de Lima
Réver Humberto Alves de Araujo
Alexandre Henrique Guimarães Vieira
Maílton dos Santos de Sá
Victor Melo Costa
Igor Rabello da Costa43′
32′ Uesles Queiroz de Moura
Fábio Santos Romeu
Matheus Soares Gaspar de Camargo
Dylan Felipe Borrero Caicedo76′
88′ Gabriel Vieira de Oliveira
Franco Matías Di Santo
68′ Rafael Justino Ibiapino
José Marcos Costa Martins64′
59′ Vinicius Vargas dos Santos
Nathan Allan de Souza76′
68′ José Paulo dos Santos Ferreira
Ramón Martínez López
Júlio Figueira Barboza
Bruno Roberto Pereira da Silva
Joilson Lima do Nascimento
Allan Rodrigues de Souza59′
88′ Rhuann Patrick Pereira Costa
Ricardo de Oliveira

Felipe Felicio Silva Reis

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Atlético Mineiro przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.