Copa do Brasil: CA Paranaense Kurytyba - Gremio Porto Alegre 2-0 (1-0) rzuty karne 5-4

5 września na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atletico Paranaense a Gremio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół Gremio 2-0 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczyła drużyna Atletico Paranaense wygrywając w nich 5-4. Na stadionie stawiło się 28 841 widzów.

Copa do Brasil
2019-09-05 00:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 28841 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
M. Rubén 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół Gremio wygrał aż 22 razy, zremisował 12, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 17. minucie spotkania, gdy Nikão strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie Léo Gomes zastąpił Rafaela Galharda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Paranaense.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marco Ruben. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Rony.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę dostał Lucas Halter z Atletico Paranaense. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Walter Kannemann, tym samym drużyna gości musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Między 62. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Paranaense: Rony, Wellington, Léo Cittadini, na ich miejsce weszli: Vitinho, Marcelo Cirino, Lucho González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André, Jeana Pyerre'a zajęli: David Braz, Thaciano.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Atletico Paranaense i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Pedro Tonon Geromel
60′ Lucas Halter
Leonardo Gomes da Conceição Silva18′
Khellven Douglas Silva Oliveira
Walter Kannemann60′
74′ Wellington Aparecido Martins
Rômulo Borges Monteiro90′
86′ Leonardo Cittadini
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa80′
 17′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Alisson Euler de Freitas Castro
87′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Matheus Henrique de Souza
 49′ 78′ Marco Gastón Ruben
André Felipe Ribeiro de Souza62′
74′ Ronielson da Silva Barbosa
Rafael Galhardo de Souza18′
86′ Luis Oscar Gonzalez
Thaciano Mickael da Silva80′
Matheus Rossetto
Michel Ferreira dos Santos
74′ 82′ Marcelo Cirino da Silva
Maicon Thiago Pereira de Souza
74′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Darlan Pereira Mendes
Pedro Gabriel Pereira Lopes
Rondinelli da Silva Vieira
Braian Ezequiel Romero
Luan Guilherme de Jesús Vieira

Diego Tardelli Martins

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Atletico Paranaense pokonał piłkarzy Gremio 5-4. Swoją drużynę pogrążył Pepê, który nie wykorzystał karnego.

Drużyna Atletico Paranaense była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Atletico Paranaense wręczył cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.