Copa do Brasil: CA Paranaense Kurytyba - Fortaleza EC 1-0 (0-0)

6 czerwca na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atletico Paranaense a Fortaleza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Atletico Paranaense. Starcie obejrzało 14 863 widzów.

Copa do Brasil
2019-06-06 00:15 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 14863 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
CA Paranaense Kurytyba
Fortaleza EC
1
0
M. Rubén 88'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucha Gonzáleza z Atletico Paranaense, a w 42. minucie Carlinhosa z drużyny przeciwnej.

Trener Fortaleza postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcinha wszedł Tinga, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Wellingtona i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Cirina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 68. minucie Osvaldo został zastąpiony przez Juniora Santos. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Márcia Azevedę z Atletico Paranaense, a w 77. minucie Felipe Alvesa z drużyny przeciwnej. W 74. minucie Lucho González został zmieniony przez Brunona Nazárię, co miało wzmocnić zespół Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Diasa na Dodę.

Carlinhos z Fortaleza na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 42. minucie. W 84. minucie w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Braian Romero wszedł za Márcia Azevedę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atletico Paranaense w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Marco Ruben. Przy strzeleniu gola pomógł Mádson.

Roger De Carvalho
72′ 84′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Lucas Halter
Carlos Emiliano Pereira42′ 81′
Leonardo Pereira
Juan Sebastián Quintero Fletcher
65′ Wellington Aparecido Martins
Gabriel Dias de Oliveira80′
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Felipe Araruna Hoffmann
16′ 74′ Luis Oscar Gonzalez
Márcio Augusto da Silva Barbosa56′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Marlon Adriano Prezotti
 88′ Marco Gastón Ruben
Santiago Ernesto Romero Fernández
65′ Marcelo Cirino da Silva
Wanderley Sousa de Jesus
74′ Bruno dos Santos Nazário
André Luis da Costa Alfredo
Vitor Hugo Naum dos Santos
Jose Antonio dos Santos Junior68′
84′ Braian Ezequiel Romero
Matheus Alessandro dos Santos Pereira

Drużyna Atletico Paranaense była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.