Copa do Brasil: CA Paranaense Kurytyba - Flamengo Río de Janeiro 0-1 (0-1)

29 października na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atletico Paranaense a Flamengo Río de Janeiro. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 1-0, który wywalczył awans.

Bruno Henrique 20'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro , strzelając gola w 20. minucie pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

W 58. minucie Filipe Luís został zmieniony przez Renê'a. W 77. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Reinalda i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Eduarda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Mauriciowi Isli z drużyny gości. Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pedro wszedł Gustavo Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Fabinho wszedł za Henrique Waltera. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Renê'owi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Leonardo Pereira
73′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Filipe Luis58′
72′ Richard Cândido Coelho
Thiago Maia Alencar
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
81′ Reinaldo Nascimento Satorno
Bruno Henrique Pinto  20′
73′ Christian Roberto Alves Cardoso
Willian Souza Arão da Silva
Leonardo Cittadini
Victor Vinicius Coelho Santos67′
77′ (k.) 86′ Henrique Da Silva Walter
Pedro Guilherme Abreu dos Santos86′
Jandrei Chitolina Carniel
Diego Alves
73′ Abner Vinicius da Silva Santos
César Bernardo Dutra
Lucas Halter
Natan Bernardo de Souza
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
João Lucas de Almeida Carvalho
73′ Wellington Aparecido Martins
Matheus França Silva
86′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Renê Rodrigues Martins58′ 90′
Leonardo da Silva Gomes
Matheus Soares Thuler
Ravanelli Ferreira dos Santos
Gustavo Henrique Vernes86′
72′ Luis Oscar Gonzalez
Daniel Cabral de Oliveira67′
Guilherme Bissoli Campos
Gerson Santos da Silva
81′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Lincoln Corrêa dos Santos
Geuvânio Santos Silva
Michael Richard Delgado de Oliveira

Jedenastka Atletico Paranaense miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Flamengo Río de Janeiro przyznał dwie żółte.

Zespół Atletico Paranaense w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.