Copa do Brasil: CA Mineiro Belo Horizonte - Cruzeiro EC 2-0 (1-0)

18 lipca na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Atlético Mineiro a Cruzeiro. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Cruzeiro 3-0, więc to on wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 22 145 widzów.

Copa do Brasil
2019-07-18 00:15 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 22145 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
CA Mineiro Belo Horizonte
Cruzeiro Belo Horizonte
2
0
J. Cazares 35'
Patric 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 78 spotkań zespół Cruzeiro wygrał 34 razy i zanotował 23 porażki oraz 21 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Cazares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro , zdobywając bramkę w 35. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Fábio Santos.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Egídiowi, piłkarzowi Cruzeiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Mineiro.

W 57. minucie za Eliasa wszedł Luan. W 59. minucie Fred został zmieniony przez Davida, a za Robinha wszedł na boisko Jádson, co miało wzmocnić drużynę Cruzeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rómula Otera na Geuvânio.

Między 63. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cruzeiro i jedną drużynie przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwone kartki dostali: Alerrandro z Atlético Mineiro i David z Cruzeiro. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Jair został zmieniony przez Ricarda Oliveirę, co miało wzmocnić zespół Atlético Mineiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Rochę na Dodę w 83. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 90. minucie spotkania, gdy Patric strzelił drugiego gola. W doliczonej szóstej minucie starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Luanowi z Atlético Mineiro.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Egídio de Araújo Pereira Júnior45′
 90′ Patric Cabral Lalau
Luis Manuel Orejuela García
Igor Rabello da Costa
Leonardo Renan Simões de Lacerda
Fábio Santos Romeu
Anderson Vital da Silva
 35′ 81′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Marcos Gabriel do Nascimento90′
57′ Elias Mendes Trindade
Henrique Pacheco de Lima
64′ Rómulo Otero Vásquez
Lucas Daniel Romero
65′ 70′ Jair Rodrigues Júnior
Róbson Michael Signorini63′ 63′
65′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Luiz Ricardo Alves
70′ 84′ Ricardo de Oliveira
David Correa da Fonseca59′ 65′
57′ 90′ Luan Madson Gedeão de Paiva
Adriano Firmino dos Santos da Silva
Maicon Marques Bitencourt
Mauricio Magalhães Prado
64′ Geuvânio Santos Silva

Drużyna Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Atlético Mineiro dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych i jedną czerwoną.