Copa do Brasil: Brusque FC - Ceará SC 0-2 (0-1)

W spotkaniu rozgrywek Copa do Brasil, które rozegrane zostało 17 września, drużyna Brusque przegrała z Cearą S.C. 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Augusto Bauer.

Copa do Brasil
2020-09-17 02:30 | Stadion: Estádio Augusto Bauer | Arbiter: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
Brusque FC
Ceará SC
0
2
Leandro Carvalho 40'
Vinícius Goes 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Ceary S.C..

Już w pierwszych minutach drużyna Brusque próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ceary S.C. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Leandro Carvalho dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Fernando Sobral.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

W 61. minucie kartkę dostał Airton z Brusque. W 70. minucie za Limę wszedł Vinícius Goes.

W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Williana Oliveirę. Na boisko wszedł Marthã, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brusque: Rodolfo Potiguar, Marco Antônio, Alex Sandro, Zé Mateus, na ich miejsce weszli: Emerson Martins, Dandan, Baianinho, Eliomar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra Carvalha, Rafaela Sóbisa zajęli: Mateus Gonçalves, Bergson. Trener Brusque postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Mauricia i na pole gry wprowadził napastnika Geovane Itingę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ceara S.C.: Ricardinhowi w 86. i Samuelowi Xavierowi w 90. minucie. W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Felipe Silva wszedł za Fernanda Sobrala.

Drużyna Brusque ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 minutę później strzelił Vinícius Goes. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bruno Pacheco.

W doliczonej piątej minucie starcia kartkę dostał Thiago Alagoano, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Samuel Xavier Brito90′
61′ Airton Santos de Oliveira
Bruno de Jesus Pacheco
Éverton Paulo Strieder
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
84′ Mauricio Garcez de Jesus
Ricardo Dias Acosta86′
80′ Gerson Rodolfo da Silva
Vinícius Moreira de Lima70′
84′ José Mateus Junior
Willian Oliveira dos Santos70′
84′ Alex Sandro de Oliveira
Fernando Pereira do Nascimento90′
90′ Luiz Carlos Marques Lima
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento80′
80′ Marco Antônio Militão Júnior
Vinícius Goes Barbosa de Souza70′  90′
84′ Eliomar dos Santos Silva
Wescley Gomes dos Santos
84′ Daniel Gonçalves Batista
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta70′
80′ Emerson Martins da Silva
Kelvyn Ramos da Fonseca
Ronan Nunes Freitas da Cruz
Mateus Gonçalves Martins70′
Fábio Ayres
Bergson Gustavo Silveira da Silva80′
80′ Daniel Lopes de Andrade

84′ Geovane Santana Souza

Przewaga drużyny Brusque w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.