Copa do Brasil: Bragantino Clube do Pará - Ceará SC 1-2 (0-1)

12 lutego na Estádio São Benedito w Bragançy odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bragantina Clube do Pará a Ceary S.C. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ceary S.C. 2-1, który wywalczyła awans. Starcie obejrzało 1,193 widzów.

Copa do Brasil
2020-02-12 19:30 | Stadion: Estádio São Benedito | Widzów: 1193 | Arbiter: José Mendonça
Bergson 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 32. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bragantina Clube do Pará oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 45. minucie spotkania, gdy Luiz Otávio zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

Drugą połowę jedenastka Bragantina Clube do Pará rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wendella wszedł Índio. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bilaua z Bragantina Clube do Pará, a w 57. minucie Brunona Pacheca z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie George zastąpił Rafinhę. Po chwili trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Carvalha. Na boisko wszedł Mateus Gonçalves, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie Marcos Goiano został zmieniony przez Vitinha, co miało wzmocnić drużynę Bragantina Clube do Pará. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafaela Sóbisa na Bergsona w 77. minucie oraz Felipe Silvę na Viníciusa Goesa w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bragantino Clube do Pará: Gabrielowi w 71. i Rafinie w 89. minucie.

Zawodnicy Bragantina Clube do Pará w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Canga wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ceary S.C. przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Bergson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Fernando Büttenbender Prass
71′ Claudio Gabriel Reimão Gonçãlves
Luiz Otávio Anacleto Leandro  45′
42′ Jackson Santos Silva
Samuel Xavier Brito
Michel Silva de Andrade
Bruno de Jesus Pacheco57′
Romário Sousa Martins
William Klaus32′
57′ George Wallace Araújo do Nascimento
Felipe de Oliveira Silva85′
Paulo de Tarcio Dias Barbosa
Willian Oliveira dos Santos34′
68′ Marcos Vinícius Faleiro de Siqueira
Fernando Pereira do Nascimento
36′ 46′ Wendell Guimarães de Oliveira
Charles Rigon Matos
54′ Everson da Silva Santana
Leandro Carvalho da Silva67′
 89′ Adilson Ferreira Gomes
Eduardo Schroeder Brock
68′ Paulo Victor de Oliveira Costa
Ricardo Dias Acosta
Gilvan Gomes Vieira
Vinícius Goes Barbosa de Souza85′
57′ 89′ Rafael Junior dos Santos Freire
Fábio Gonçalves
Tulio Lima da Silva
Vinícius Moreira de Lima
Odair Rodrigues da Silva
José Rogerio de Oliveira Melo
46′ Marcos Vinícius Cardoso de Amorim
Rodrigo Gomes dos Santos
Lusivan Fernandes
Mateus Gonçalves Martins67′
Jandson Fonseca de Melo
Bergson Gustavo Silveira da Silva77′  90′

Piłkarze Bragantina Clube do Pará dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.